Середа, 6 лютого 2019,16:41

Понад 200 тисяч волинян уклали декларації з сімейними лікарями

12.06.2018 / Новини

12-го червня відбулася нарада голови ОДА Олександра Савченка з головами райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад щодо розгляду та обговорення питань розвитку сільської медицини.

Про це повідомили у прес-службі відділу інформаційної політики Волинської ОДА.

“Ми разом працюємо на державу і на кожного українця зокрема. Працюємо на результат. Тому так важливо налагодити тісну та продуктивну співпрацю”, – наголосив Олександр Савченко.

Як зазначив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк, у всьому світі більше 75 % звернень до лікаря розпочинаються та закінчуються на первинній ланці.

Він додав, що на ініціативу Президента щодо субвенцій з державного бюджету на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості у Волинській області виділили майже 190 мільйонів гривень.

До слова, кошти розподілені відповідно до кількості проживаючого сільського населення. Що ж стосується розподілу субвенції на розвиток сільської медицини, то вона виглядає наступним чином:

– 73,5 млн грн – забезпечення медичним транспортом;

– 72,8 млн грн – будівництво, реконструкція та ремонт;

– 32,9 млн грн – матеріально-технічне забезпечення;

– 10 млн грн – придбання та реконструкція службового житла для медичних працівників;

– 191 тис. грн – забезпечення доступом до Інтернету.

“В результаті на теренах області буде 182 амбулаторії, тобто на 42 більше, ніж є на сьогодні, де будуть надавати допомогу в сільській місцевості. В нашій мережі є таке поняття, як пункти здоров’я (132), куди мінімум двічі на тиждень приїжджатиме лікар та прийматиме пацієнтів. Але це не означає, що ми закриємо 600 ФАПів”, – повідомив Ігор Ващенюк.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*