Четвер, 4 червня 2020

Польський прем’єр прирівняв Хмельницького до Гітлера (ВІДЕО)

13.02.2018 / Новини

Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький поставив в один ряд українського гетьмана Богдана Хмельницького до тих, хто чинив найбільші злочини проти єврейського народу.

Про це він заявив під час лекції в місті Холм, присвяченій польсько-єврейським стосункам упродовж століть, відеозапис лекції розміщений у YouTube, пише “Європейська правда”.

Він наголосив, що суверенна Польща ніколи не виганяла євреїв, а в часи нацизму у Польщі були найбільші репресії за допомогу євреям, і саме в Польщі їм допомагали найбільше.

“Першим великим злочинним актом проти євреїв, який у єврейській історіографії часом прирівнюється до Голокосту, було повстання Хмельницького. Очевидно, що тоді доходило до страшних злочинів, історики кажуть про 100 тисяч вбитих євреїв” – заявив Моравецький.

Він розповів епізод з облогою Львова, коли Хмельницький в обмін на видачу євреїв обіцяв відступити від міста: “Львів відмовив, сказав, що не віддасть єврейських братів і не віддав”.

Польський прем’єр також розповів про свою нещодавню поїздку до Торуня.

“Один з тамтешніх рабинів представив свій погляд на історію. Він говорив про трьох злочинців на “х” – Гітлер, Гіммлер і Хмельницький (польською Hitler, Himmler і Chmielnicki, – ред.). Це герой для наших сусідів, а для нас той, хто фактично призвів до першого занепаду Речі Посполитої”, – заявив Моравецький.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*