Четвер, 17 січня 2019,20:55

Польща оголосила чотирьох дипломатів РФ персонами нон ґрата

26.03.2018 / Новини

Польща вирішила вислати чотирьох російських дипломатів у відповідь на отруєння російського шпигуна в Солсбері.

Про це йдеться у заяві МЗС Польщі.

МЗС Польщі ухвалило рішення про висилку російських дипломатів.

“Відповідно до статті 9 Віденської конвенції про дипломатичні взаємини 1961 року чотири члени дипломатичного персоналу Російської Федерації в Республіці Польща були оголошені персонами нон ґрата на території Республіки Польща”, — наголошено у заяві.

Зазначається, що рішення Міністерства закордонних справ було продиктоване солідарністю з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії та із союзниками з ЄС і НАТО.

“Міністерство закордонних справ абсолютно засуджує напад із застосуванням хімічної зброї проти Сергія Скрипаля. Атака в Солсбері показує, що подібна безпосередня загроза для території та громадян держав-членів ЄС і НАТО може відбутися де завгодно”, — наголошується в заяві.

Нагажаємо, минулого тижня на саміті в Брюсселі лідери ЄС погодилися з позицією Великої Британії, що “дуже ймовірно” Росія несе відповідальність за атаку в Солсбері. Британія вже вислала 23 російських дипломатів і призупинила дипломатичні контакти з Москвою на високому рівні.

МЗС Латвії прийняло рішення вислати другого секретаря посольства Росії, а також включити в чорний список керівника латвійського представництва російської компанії.

“До спільної акції приєдналося більше половини країн ЄС. Ми хочемо, щоб Росія вела з Великою Британією відкриту співпрацю. Це співробітництво неминуче необхідно, щоб встановити осіб, які відповідальні за отруєння Скрипаля”, — пояснив рішення вислати російських дипломатів міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*