Середа, 27 травня 2020

Польща послабила карантин для заробітчан

22.05.2020 / Новини

Українські сезонні працівники в Польщі зможуть почати працювати без дотримання двотижневого карантину.

Про це заявив міністр сільського господарства Ян Кшиштоф Ардановскі, повідомляє Корреспондент з посиланням на RMF24 в четвер, 21 травня.

«Ми до кінця не знаємо, якими будуть масштаби явища і скільки цих робітників із-за східного кордону приїде до Польщі», – сказав Ардановскі.

За словами міністра, брак сезонних працівників у зв’язку з пандемією вражає країни на заході Європи, а його відомство намагається допомогти польським фермам у рішенні цієї проблеми.

Зокрема, були введені істотні послаблення для працівників із-за східного кордону. Він зазначив, що іноземці, які приїжджають на сільгосппідприємства, можуть під час карантину виконувати роботу з першого дня перебування, чого немає в інших галузях.

Ардановскі додав, що за державний кошт не можна проводити тестування іноземних працівників на коронавірус, тому що це було б незаконною державною допомогою.

Нарешті, він закликав поляків, які наразі не працюють, розглянути можливість роботи зі збору врожаю.

«Це елемент солідарності з фермерами, це також елемент збору тих врожаїв, які Провидіння дало нам, а також запобігання дефіциту продовольства, особливо цінного, і підвищення цін у магазинах», – резюмував Ардановскі.

Нагадаємо, що раніше в Польщі прогнозували катастрофу без українців. У Польщі зараз потреба в «сотні тисяч» сезонних працівниках з України. Без них може загинути урожай.

Також повідомлялося, що перекази заробітчан з Польщі можуть впасти майже на третину. Таке падіння означає, що в Україну не надішлють близько $4 млрд. Більшість українців були задіяні в промисловості, будівництві та транспорті.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*