Перша країна Європи офіційно заявила про завершення епідемії коронавірусу

16.05.2020 / Новини

Уряд Словенії офіційно оголосив про завершення епідемії коронавірусу на території країни. Словенія стала першою європейською країною, яка зробила це.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Reuters.

Заява була зроблена після того, як влада підтвердила менше семи нових випадків коронавірусу щодня протягом останніх двох тижнів.

Люди, які прибувають до Словенії з інших країн Європейського Союзу, більше не будуть зобов’язані проходити карантин протягом як мінімум семи днів, як це було на початку квітня.

«Словенія приборкала епідемію за останні два місяці… Сьогодні у Словенії найкраща епідеміологічна картина в Європі», – заявив прем’єр-міністр Янез Янша в парламенті.

Кінець епідемії означає, що деякі заходи, включаючи фінансову допомогу громадянам і фірмам, які постраждали від коронавірусу, завершаться в кінці травня.

Уряд заявив, що іноземним громадянам з ознаками коронавірусної інфекції, як і раніше, не буде дозволено в’їжджати ву країну.

Карантин тривалістю не менше 14 днів залишиться чинним для людей із країн, що не входять у ЄС, за деякими винятками, включаючи дипломатів і людей, що перевозять вантажі.

Громадяни, як і раніше, повинні будуть дотримуватися основних правил, щоб запобігти можливому розповсюдженню інфекції, заявив уряд.

Люди повинні носити маски в закритих громадських приміщеннях, стояти на відстані не менше 1,5 метра і дезінфікувати руки при вході у громадські місця.

З початку епідемії у Словенії підтвердили 1464 випадків коронавірусу і 103 летальних випадки серед інфікованих. Країна оголосила епідемію 12 березня.

З середини березня у Словенії були закриті всі школи, спортивні та культурні установи, бари, ресторани, готелі і магазини, за винятком супермаркетів і аптек, не працював громадський транспорт.

Уряд почав послаблювати карантин з 20 квітня. Громадський транспорт відновив роботу на цьому тижні, а на наступному тижні деякі учні повернуться в школи. Всі бари і ресторани, а також невеликі готелі до 30 номерів будуть відкриті на наступному тижні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*