Середа, 26 лютого 2020

Осінній рівень води у Світязі знизився на 30-40 сантиметрів у порівнянні з попередніми роками

03.10.2019 / Новини

Рівень води у Світязі знизився на 30-40 сантиметрів відносно того рівня, який спостерігали восени у попередні роки.

Про це розповів у телепередачі «Тема дня» на телеканалі UAВолинь Ростислав Кравчук, виконуючий обов’язки начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області.

Як зазначив посадовець, від літа вода у Світязі в районі Гряди відійшла від берега ще на 40 метрів вглиб. Цієї осені рівень води наблизився до мінімальної багаторічної відмітки.

“Подивитись на наші зараз річки — вони дуже обміліли. І в тому числі й озера. Просто Шацькі озера, вони на виду. Тому до Світязя така велика увага. На сьогодні серед причин явища на 99,9% — це все клімат. Дуже високі температури протягом літнього періоду: понад 30 градусів по 10-12 днів кожного місяця буває. Це дуже багато для нашої Волині. А опадів випадає мало”, – каже Ростислав Кравчук.

В області має розроблятися програма збереження водності Шацьких озер. Окрім того, діють міжнародні групи, які займаються моніторингом транскордонних вод.

“У Пінську 4-6 вересня відбулась нарада уповноважених урядів України та Республіки Білорусь. Я побував на цій нараді, тому що я є керівником однієї з українсько-білоруських робочих груп. У нас є 4 робочих групи, які працюють по транскордонних водах. Двічі на рік ми зустрічаємось.

Я побував на Хотиславському кар’єрі і впевнився, що на сьогодні впливу відкачки води з Хотиславського кар’єру немає не тільки на озеро Світязь і Шацькі озера, але й навіть на Ратнівські озера, які ближче знаходяться (в радіусі 6-7 км) від кар’єру”, – переконує Кравчук.

Каже, що упевнився у цьому,  бо там працює невеликий насос, який за потужністю поступається одному волинському меліоративному насосу (на Волині є 46 насосних станцій та агрегатів) у кілька разів й відкачує воду непостійно. Окрім того, насос на Хотиславському кар’єрі порівняно працює на невеликій глибині, до 12-13 м.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*