Пятниця, 19 жовтня 2018,04:55

Оприлюднили рейтинг неякісних продуктів в українських магазинах

02.01.2018 / Новини

Серед продовольчих товарів найбільше невідповідності нормам якості мають салати.

Ця категорія не пройшла 56% від загального числа проб, – інформує businessua.com.

На другому і третьому місцях у рейтингу ризикованих продуктів виявилося м’ясо птиці та ковбаса. У цих категоріях невідповідність нормам виявили у 18,4 % і 14,1 %. Фахівці радять українцям ретельніше перевіряти перелічені продукти.

Дослідження проб були проведені в кращих акредитованих лабораторіях. Всього для перевірки взяли 2627 зразків продукції. 15 % склали непродовольчі товари, а 85 % – продовольчі.

Упродовж 2017 року Держспоживслужба не допустила до продажу близько 425 тонн недоброякісних харчових продуктів, понад 245 одиниць непродовольчих товарів, накладено 229 штрафних санкцій на суму 1,18 млн гривень і було направлено до суду 34 адміністративних позову.

Нагадаємо: з літа 2017 року Україна ввела нову систему контролю над якістю продуктів. Закон вводить серйозні зміни в системі держконтролю – перевірки операторів ринку без попередження, введення ризик-орієнтованого підходу (оцінка ризику повинна супроводжувати кожен важливий крок діяльності як компетентного органу, так і бізнесу), професійний державний контроль, вичерпний перелік питань для перевірки.

Основні положення закону набудуть чинності після дев’ятимісячного перехідного періоду – тобто навесні 2018 року. Протягом цього періоду необхідно розробити і прийняти близько 40 підзаконних актів, щоб повністю привести українську систему державного контролю в сфері безпеки харчових продуктів у відповідність з директивами і регламентів Європейського Союзу.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*