Четвер, 27 лютого 2020

Новим прем’єр-міністром України став Олексій Гончарук

29.08.2019 / Новини

За кандидатуру Олексія Гончарука проголосували 290 депутатів Верховної Ради. Проти – 27, утрималися 35 парламентарів, а 66 не голосували взагалі.

Таким чином народні депутати підтримали пропозицію Володимира Зеленського, який запропонував Гончарука на посаду голови Кабінету міністрів, – пише «Радіо Свобода».

Виступаючи перед голосуванням, Гончарук назвав основні економічні виклики, які стоять перед новим урядом.

«Цьому уряду буде дуже непросто. Ви всі знаєте про ці проблеми, які є в нас у країні: це і борги, які дісталися нам у спадок. Це об’єктивна дійсність, наступного року кожну третю гривню ми будемо витрачати на обслуговування боргів. Це і вщент розбита інфраструктура – в нас кожен день горить якийсь локомотив на «Укрзалізниці», описувати вам дороги немає сенсу. В нас у жахливому стані комунальне господарство, в деяких містах ми опалюємо космос, фаткично 50% тепла йде в повітря», – сказав він.

Гончарук назвав причинами низьких темпів економічного зростання дорогі ресурси і брак довіри. Однією з тактичних цілей Кабміну він назвав здешевлення кредитування.

Своєю задачею він також назвав діалог із Національним банком для зниження облікової ставки, водночас зазначивши, що незалежність регулятора лишається пріоритетом.

Новий глава уряду також згадав про співпрацю з міжнародними партнерами.

«Вже за декілька тижнів у Києві буде місія МВФ, з якою ми будемо вести перемови щодо нової три-чотирирічної програми співпраці з Україною», – анонсував він.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*