Нема за що утримувати: чому санаторій «Згорани» довелося приєднати до «Лісової пісні»

04.06.2020 / Новини

На одній з останніх сесій Волинська обласна рада прийняла рішення приєднати дитячий протитуберкульозний санаторій «Згорани» до санаторію «Лісова пісня».

На своїй сторінці у фейсбуці голова облради Ірина Вахович пояснила, чому довелося прийняти рішення про реорганізацію цих двох комунальних закладів, – передає Район Шацьк.

За її словами, до квітня 2020 року санаторій фінансувався за медичною субвенцією (річна сума біля 11-15 мільйонів грн); статус протитуберкульозного зберігали, щоб мати цю субвенцію; хоча реально потреба саме такого профілю сумнівна (на Волині всього 14 дітей з ризиком щодо такого діагнозу і при цьому, закритої форми).

З квітня 2020 року медичної субвенції для таких закладів не передбачено; тобто утримувати нема за що. Зовсім.

Окрім того, обласна рада приймає сесійне рішення приєднання санаторію до іншого санаторію «Лісова пісня» зі збереженням дитячого профілю.

Для реорганізації виділено сумарно до 2 мільйонів грн на виплати зарплат та соціальних виплат для вивільнених працівників, яких немало. Частина з цих працівників буде прийнята у вже об’єднану структуру відразу після завершення процедури злиття і розуміння кількості дітей, прийнятих на оздоровлення.

На сьогодні санаторій у Згоранах має перспективи щодо оздоровлення дітей зі шкіл-інтернатів (дякуємо управлінню освіти ОДА за сприяння); оздоровлення за кошти батьків; підписання послуг з НСЗУ щодо реабілітації.

«Керівництво «Лісової пісні» не в захваті від об’єднання, адже має низку власних проблем та перспектив. Однак, впевнені, що справиться; обласна рада сприятиме у всіх можливих напрямках», – написала Ірина Вахович.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*