Субота, 18 травня 2019,14:24

“Не тягніть із пропозиціями щодо ОТГ, бо станете “приймаками”, – експерти на круглому столі в Любомлі

03.03.2017 / Новини

У п’ятницю, 3-го березня, у Любомлі відбулася зустріч очільників населених пунктів району й представників нардепа округу із консультантами з питань реформи децентралізації влади.

Виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Прибужжя Валентина Степюк, експерти Офісу реформ Регіонального відділення Асоціації міст України – Василь Гром  та Валентин Малиновський, розповіли про економічні й правові аспекти формування об’єднаної територіальної громади, а також про шляхи модернізації її інфраструктури.

“У Волинській області вже утворено 15 територіальних громад. Нині Ратнівський район єдиний повністю реформований, сформували 5 ОТГ. Однак є там окремі села, які довго тягнули з прийняттям чи подачею пропозицій й лишилися за “бортом”, – зазначили консультанти.

Тепер, зі слів експертів, ці села будуть змушені проситись у депутатів cформованих громад на приєднання. Однак ті в свою чергу цілком можуть відмовитись їх долучити. Й, до того ж, у процесі виборів голови ради ОТГ ці сельчани участі так і не візьмуть. Тож не варто тягнути з рішенням стосовно реформування, щоб не стати “приймаком”.

Поділитися досвідом, повідомити про переваги ОТГ та труднощі у роботі її керівника прибув В’ячеслав Католик, голова Зимнівської об’єднаної територіальної громади.

Голова Вишнівської сільради Віктор Сущик розповів присутнім колегам про підготовку та створення ОТГ. Наразі Вишнівська об’єднана громада буде першою на Любомльщині.

Учасникам круглого столу роздали анкети, де ті вказали питання щодо децентралізації, котрі їх найбільше цікавлять, та назвали експертів, консультацію яких би хотіли отримати.

На заході кожен висловився про незрозумілі питання процесу децентралізації та проблеми, які конкретно в нього виникають на шляху до об’єднання громад. Експерти максимально спробували пояснити можливі варіанти виходу із озвучених ситуацій.

IMG_8230IMG_8223IMG_8231IMG_8268IMG_8234

IMG_8275IMG_8239

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*