Неділя, 17 березня 2019,07:02

Народний синоптик з Волині розповів, яким буде останній місяць зими

14.01.2018 / Новини

Підприємець, а «за сумісництвом» народний синоптик із Каменя-Каширського Володимир Деркач каже, що січень цієї зими буте теплим: лише під кінець місяця прийде похолодання.

Володимир Деркач визначає погоду за тим же методом, яким колись користувався журналіст і письменник Володимир Лис: спостерігаючи за природою з 25 грудня до 7 січня (від католицького Різдва до православного), – пише газета Волинь-нова.

Кожен день у зазначеному періоді відповідає за один із місяців року й підказує, якої погоди чекати. Свого часу прогнози Лиса користувалися велико популярністю: вважалося, що вони напрочуд правдиві.

Отож, прогноз Володимира Деркача такий:

СІЧЕНЬ

«Це «найм’якший» січень за увесь час мого спостереження. Холодні періоди очікуються, але дуже короткі: два-три дні.

Початок другої декади місяця – холодніший, ніж перша. Далі – така сама незвична для зими тепла погода. Можливі опади, але не сильні.

І третя десятиденка січня не відрізнятиметься – лише під кінець місяця прийде похолодання.

Загалом синоптична карта на січень по всій Україні – рівномірна, тільки на Сході буде холодніше, особливо у першій половині місяця, а далі чекаємо майже однакової погоди на усій території країни.

ЛЮТИЙ

«Погода останнього місяця зими не буде лютою, але особливого тепла також чекати не варто. Синоптична картина часто змінюватиметься, можна виокремити сталі періоди у 2–3, інколи 4–5 днів.

Перша декада лютого буде малосніжною, трохи сильніших опадів слід очікувати лише на початку (1–2 дні).

Температура повітря цього відрізка буде комфортною, майже завжди сталий морозець вночі і трохи тепліше вдень, інколи зі знаком «+».

Друга десятиденка видасться холоднішою, на її початку та в кінці прийдуть короткочасні, але сильні морози. Опади будуть помірні.

Останній тиждень ще збереже мінусову позначку термометра, але поступово температура буде підніматись, запахне весною, принаймні вдень, однак зима ще нагадає про себе насамкінець декади».

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*