Понеділок, 30 березня 2020

Нардеп Ігор Гузь провів зустріч із активом Рівненської ОТГ (ФОТО)

18.02.2020 / Новини

Народний депутат Ігор Гузь із командою, працюючи в окрузі, зустрівся із головою Рівненської об’єднаної територіальної громади Володимиром Крижуком та місцевим активом.

Про це йдеться на сторінці народного обранця в соцмережах.

Голова ОТГ показав капітально відремонтовані приміщення під майбутній Центр надання адміністративних послуг, сільради, а також ліцею. Після цього відбулася розмова з людьми.

Як заступник голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Ігор Гузь першочергово розповів про роботу в Комітеті й ті питання децентралізації, які сьогодні на часі.

«Намагаюсь не критикувати президента і його молоду команду, але певні зауваги є. Наприклад, вони запропонували обирати голову обласної ради на один рік. Яка логіка? Людина працює рік, складає повноваження і до неї немає запитання: добре вона працює чи ні. Ми добилися, щоб це питання повернули на розгляд. Хотіли зробити повноваження голів ОТГ на 4 роки, ми відстояли, щоб було як зараз – 5 років.

Найбільш дискусійне запитання – префекти: планується скасування районних рад і адміністрацій, у тому числі обласної. На Волині, наприклад, хочуть зробити три округи й призначити трьох префектів – представників президента, які уповноважені будуть зупиняти рішення на місцях і відстоювати їх незаконність у судах.

І найголовніша проблема – президент планує все таки створити в округах орган, як окружна рада. Тобто, вона буде складатися з депутатів. І тут у мене питання: є громада, є місто і обласна рада – нам не треба, як на мене, окружна рада.

Я ставлю питання: в окрузі гроші будуть. Відповідь – ні. Фактично, створюється велика районна рада без грошей. Ми всі добиваємося це скасувати. Разом із тим, немає питань, що обласна рада створює виконавчий комітет», – розповів депутат.

Голова Рівненської ОТГ подякував депутатові, що відстояв, аби кошти від акцизів лишалися на балансі громади, адже ресурси спрямовуються безпосередньо на її нагальні потреби. Цікавилися присутні й ремонтом доріг та коштами з держбюджету на соціально-економічний розвиток регіону.

«По дорогах цього року спільно з Укравтодором окреслили напрямки: з Луцька до Ковеля доробити дорожнє покриття комплексно, із Ковеля на Ратно – зробити повністю нову автотрасу. Далі продовжити «тягнути» ремонт смуг із Ягодина до Ковеля. Для нашого округу – це супер. Рівненчани дотягують дорогу до кордону з Волинською областю, а львів’яни – до Червонограда. Тобто, всі глобальні траси будуть зроблені. Залишається два напрямки – Володимир-Любомль-Шацьк і Луцьк-Ківерці-Маневичі-Любешів – їх треба лобіювати на перспективу», – пояснив парламентар.

Ігор Гузь також розповів, що він спільно з іншими нардепами з Волині тримають «на пульсі» питання обміління Світязя та залучення коштів держбюджету на соціально-економічний розвиток територій.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*