Нардеп Гузь вважає, що монобільшість у Раді узурпує владу

19.10.2019 / Відео, Новини

Працюючи в турборежимі, так звана монобільшість у Верховній Раді узурпує владу і майже зовсім не чує ані представників опозиції, ані позафракційних, безпартійних депутатів-мажоритарників. Їм не дають донести у парламенті свою точку зору, якщо вона йде в розріз з позицією політичної партії «Слуга народу». А позбавлення депутата мандату за будь-що – це взагалі не демократична історія, як і загалом формування керівництва Ради.

Таку думку висловив народний депутат Ігор Гузь, – йдеться на сторінці обранця у Facebook.

«Дійсно, цей парламент обрав турборежим: депутати працюють у середу і п’ятницю – такого не було жодного дня попереднього скликання. Прийняли багато хороших законопроектів, за які я теж голосував. Але чи не відчуваєте ви, що ваша політична сила трохи перегинає палку в парламенті?», – звернувся нардеп до голови Верховної Ради Андрія Разумкова.

Нардеп Гузь пояснив, що партія «Слуга народу», отримавши підтримку 6 з 28 мільйонів виборців у нашій країні, керівниками комітетів у парламенті представила винятково своїх однопартійців:

«У жодному комітеті представники опозиції, просто позафракційні депутати, не мають можливості висловили свою точку зору, якщо вона йде в розріз з «Слугою народу». Всі керівники міжнародних делегацій – це теж представники монобільшості.

Зокрема й ваша ініціатива: запровадити імперативний мандат. А це можливість партії за будь-що, навіть безпідставно, в тому числі мажоритарника, який балотувався від партії, фактично, позбавити депутатського мандату. Як на мене, це не зовсім демократична історія, як і формування керівництва парламенту».

Ігор Гузь нагадав і про прийняття у першому читанні законопроекту, що визначає: не менше 17 депутатів, а це рівно стільки, скільки є в найменшій фракції у парламенті «Голос», мають право внести законопроект на розгляд депутатів. А щоб скасувати будь-який закон, треба ініціатива 150 нардепів.

«Ви говорите про депутатський спам. А я вам кажу, що я депутат, який отримав 59 % голосів своїх виборців, безпартійний. Чому ви сьогодні обговорюєте можливість позбавити мене зареєструвати будь-який законопроект. Адже я законодавець. Якщо в мене є думка, ідея, яку хочу викласти у законопроекті, чому повинен шукати союзників. Такого не було за всі роки незалежності України», – продовжив запитання нардеп.

Також він запитав у голови парламенту, скільки законопроектів інших парламентарів, окрім представників «Слуги народу», включили у порядок денний за 50 днів роботи Верховної Ради?

«Пане Дмитре, є дуже правильні речі, ви взяли відповідальність за ситуацію в країні. Але ось цей турборежим – не потрібно забувати, що в парламенті є інші депутати, є інша точка зору, яку повинні чути. У мене в окрузі шахтарі голодують, бо їм із червня не виплачують зарплату. Вони мені дзвонять і просять підняти це питання в парламенті. А до кого? Я місяць не бачу керівника уряду в парламенті. Чому так? Чи не відчуваєте ви, що з турборежимом монобільшість узурповує владу в парламенті?» – запитав він наприкінці виступу.

Однак на жодне з питань Ігоря Гузя Дмитро Разумков не відповів по суті.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*