Вівторок, 16 квітня 2019,19:22

На Волині запрацювала програма пошуку дітей через смс

16.10.2018 / Новини

На Волині стартував спільний проект Національної поліції України та оператора мобільного зв’язку “Київстар” щодо розшуку дітей.

Суть проекту полягає в оперативному інформуванні абонентів за допомогою смс-повідомлення щодо зникнення дитини. Офіційна презентація проекту відбулася 16 жовтня в стінах головного управління Національної поліції у Волинській області, – повідомляє ІА Волинські новини.

Заступник начальника головного управління Національної поліції у Волинській області Сергій Козак розповів, що минулого року в Україні зареєстрували 8124 випадки зникнення дітей, 48 з яких не було знайдено.

“Питання дітей, які залишили свої домівки, дуже важливе і воно перебуває на жорсткому контролі. Майже щодня ми стикаємося з тим, що діти залишають свої домівки. А, як відомо, чужих дітей не буває”, – наголосив Сергій Козак.

“Групи реагування негайно виїжджають на такі випадки, як результат – 93% зниклих дітей ми розшукуємо впродовж першої доби”, – зауважив він.

Та наголосив на важливості оперативного реагування по факту зникнення. Так, з початку цього року зареєстрована 151 заява про зникнення дітей, а впродовж першої доби пошуку вдалося знайти 141 дитину. Співпраця із мобільним оператором “Київстар”, вважає поліцейський, допоможе ще більш ефективно працювати в цьому напрямку.

Начальник сектору ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП у Волинській області Інна Остапович зазначила, що процедура інформування відбуватиметься максимально швидко, наскільки це можливо.

“Надається повністю вся інформація про дитину: прізвище, ім’я, фото, родимки, колір волосся та інші особливі прикмети”.

Остапович наголосила також на розвіянні міфу, що заяву про зникнення дитини можна подавати тільки через три дні. «Зараз проводиться негайне реагування у випадку зникнення дитини. Треба батькам або опікунам надати оперативно якнайбільше інформації про дитину – це підвищить шанси пошуку», – додала вона.

PR-менеджер “Київстару” у Західному регіоні Олександра Гнатик зауважила, що 30 серпня 2017 року був підписаний меморандум між компанією «Київстар» і Нацполіцією України.

“За цей період програму було запущено у 18 областях і Києві. Нині в нас залишилося 4 області для включення, і вже 31 жовтня ми завершуємо запуск цієї соціальної послуги на території всієї країни. Наразі підключено понад 17 мільйонів абонентів, а послугу відключили 0,11%. Це означає, що громадяни нашої країни не є байдужими до діток”, – розповіла Гнатик.

PR-менеджер зауважила, що за за 15 місяців з моменту запуску послуги вдалося знайти 85 дітей.

“Мобільний оператор отримує запит від поліції на смс-розсилку з необхідною інформацією, що допоможе в пошуку. “Київстар” формує розсилку для абонентів у відстані від одного до трьох кілометрів. Це означає, що якщо загубилась дитина, а в радіусі цього місця були активні абоненти, то вони отримають повідомлення про зниклого. Це все триває в межах 30 хвилин, адже важлива оперативність. Разом з тим, жоден абонент за це нічого не платить, просто необхідно, аби люди знали про таку послугу і те, що нею варто користуватися”, – розповідає про механізм послуги Олександра Гнатик.

Як наголосили під час прес-конференції, це не комерційний проект, а ще одна можливість оперативного пошуку зниклих дітей та попередження небезпечних ситуацій.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*