На Волині виявили небезпечний бур’ян, який викликає алергію

14.08.2019 / Новини

На Горохівщині знайшли бур’ян, який викликає різко виражений алергійний риніт, кон’юктивіт бронхіальної астми, мігрені, кропивницю та виснажує організм.

Так, на території селища Мар’янівка виявили амброзію полинолисту — повідомляють на сайті Горохівської РДА.

Зазначають, що рослина засмічує подвір`я та вулиці, сільськогосподарські угіддя, парки, пустирі, узбіччя доріг, залізничні колії. Крім того, амброзія виробляє величезну кількість пилку, який є дуже небезпечним для людини і при вдиханні з повітрям викликає алергійне захворювання –поліноз.

Амброзія є карантинним бур`яном не лише для України, а і для багатьох держав світу. Вантажі засмічені насінням амброзії до експорту у ці країни не допускаються.

Розвиваючи велику надземну вегетативну масу, цей бур`ян здатний у польових умовах витісняти і пригнічувати як культурні рослини так і бур`яни.

З метою забезпечення комплексних заходів боротьби із даним шкідливим організмом, пріоритетне значення надається: механічному, агротехнічному та хімічному методам.

У населених пунктах пріоритетне значення має систематичне скошування амброзії з початку вегетації (квітень-травень) до цвітіння (кінець липня-початок серпня), виривання рослин з корінням та знищення їх шляхом спалювання, знищення агротехнічним методом (перекопування або приорювання грунту з подрібненням рослинних решток) з наступним висівом на цих ділянках газонних або багаторічних трав, застосування для обприскування гербіцидів відповідно до « Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до застосування в Україні».

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*