На Волині планують найближчим часом відновити палац Радзивілів

09.02.2020 / Новини

У селищі Олика, що на Волині, у рамках міжнародної співпраці хочуть відновити палац Радзивілів. 

Нещодавно відбулася робоча зустріч голови Волинської ОДА  Юрія Погуляйка з Ярославом Ставярським (Люблінський Маршалк) та Лехом Справкою (Люблінський Воєвода) у Польщі. Як повідомляє lutsk-future, одним з основних питань зустрічі стало відкриття додаткового пункту пропуску “Збереже-Адамчуки” на літній період.

Зокрема, було обговорено можливі шляхи заохочення польського бізнесу в розбудову Шацьких озер для розвитку туристичної діяльності.

Також, планують написати спільний стратегічний проєкт для майбутньої програми міжнародної співпраці “Польща-Білорусь-Україна 2021-2027” для відновлення палацу Радзивилів в Олиці.

 

ІСТОРІЯ ЗАМКУ

За даними ukraine-is замок в Олиці був заснований в XVI столітті князем Миколою Радзівіллом.

Розміри замку досягали близько 100 х 120 метрів. Він став зразком для побудови подібних фортечних укріплень меншого розміру в інших містах.

За 1591-1648 роки замок витримав безліч облог і вистояв, та захоплений був лише раз – шведами в 1702 році.

До кінця XVIII століття замок втратив оборонне значення, але як і раніше залишався резиденцією Радзивіллів.

Реконструкція почалася з ініціативи Михайла Казимира Радзивілла, яка тривала до 1760. Тоді був побудований третій поверх і закладена відкрита галерея.

З 1883 року розпочато новий етап ремонтно-відновлювальних робіт, що тривали 30 років. Керівник ремонту – архітектор Зигмунд Горголевский, автор проекту Львівського театру опери та балету. У роки 1-ї світової війни (1914-1920) замок Радзивілів був зруйнований, що зпровокувало новий етап відновлювальних робіт на кошти Януша Радзивілла.

У радянські часи на території замку розмістили обласну психіатричну лікарню №2, яка займає приміщення і зараз.

Колегіальний костел Св. Трійці

Костел Св. Трійці в Олиці належить до кращих зразків архітектури бароко на території України.

Побудований в 1635-1645 роках за зразком Іль Джезу в Римі.

Західний фасад величний і урочистий, був прикрашений картинами на релігійні теми. Шість картин врятовані і передані на зберігання в Львівську галерею мистецтв. Костел мав кам’яний паркан, частково зруйнований в 1960-і роках разом з північними воротами.

Колегіальний костел Св. Трійці

Інтер’єр костелу зберігся, але має пошкодження. Під храмом знаходиться крипта з похованнями, де захоронені засновники замку та інші представники сімейства Радзивілл.

За часів незалежності України костел переданий місцевій парафії.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*