Четвер, 21 березня 2019,03:23

У Любомльському та Шацькому районах ліквідують управління Держгеокадастру

16.09.2016 / Новини

31 серпня Кабмін ухвалив постанову, що стосується  реформування територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, відповідно до якого районні управління та відділи держгеокадастру ліквідовуються.

Про це під час практикуму із застосування законодавства “Особливості впровадження та практика застосування змін у земельному законодавстві в умовах децентралізації влади” розповів модератор заходу, експерт-юрист із земельного права Андрій Погорілий сьогодні, 16 вересня, – передає ІА Волинські Новини.

Згаданий практикум відбувся в рамках проекту “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)”, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Так, 581 постановою Уряд прийняв рішення про ліквідацію територіальних органів Держгеокадастру та Держземагентства в районах та містах обласного значення з їх подальшою реорганізацією у структурні підрозділи головних управлінь Держгеокадастру в областях. Територіальні органи Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру і Державного агентства земельних ресурсів ліквідовуються як юридичні особи публічного права.

Зокрема, відділенні управління Держгеокадастру у Любомльському та Шацькому районах підпадають під дію цього закону.

Міжрегіональне та міськрайонні управління, управління (відділи) у районі, містах стали структурними підрозділами відповідних головних управлінь Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.

Тобто відтепер нижньою ланкою Держгеокадастру буде Головне управління в області. Зі слів Андрія Погорілого, на місцях, найімовірніше, будуть відділи або сектори як внутрішні структури Держгеокадастру. В рамках реформування, очевидно, відбудеться масове вивільнення працівників, адже нині відповідно до Закону України про державну службу, працівники не можуть бути переведені без конкурсу.

Реформуванням передбачається, що в усіх секторах буде єдина центральна бухгалтерія, централізована юридична служба. Цей процес розпочався. На думку експертів, наразі таке реформування може ускладнити процедуру погодження.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*