На Волині двоє людей померло від ускладнень грипу

25.02.2020 / Новини

На Волині зареєстрували другий летальний випадок від ускладнень грипу типу А(Н1)pdm09, що підтверджено лабораторно.

Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України.

Померла 47-річна мешканка с. Затурці Локачинського району. Жінка захворіла 10.02.2020р. – лікувалась самостійно, 13.02.2020р., при зверненні до сімейного лікаря, встановили діагноз «Правобічна пневмонія». Хвору госпіталізували у реанімаційне відділення районної лікарні. Наступного дня у важкому стані її перевели у відділення інтенсивної терапії Волинської обласної інфекційної лікарні. Проте реанімаційні заходи були неефективними і 17.02.2020р. жінка померла.

Це вже другий у поточному році летальний випадок від грипу А(Н1)pdm09, який ускладнився вірусною пневмонією.  Нещодавно повідомляли, що померла 49 -річна мешканка Луцька, в котрої була діагностована двобічна пневмонія.

За оперативними даними, захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) знаходиться на високому рівні, інтенсивний показник по області вищий від епідемічного порогу на 55%. Епідемічні пороги перевищено на усіх адміністративних територіях, окрім Ковельського та Луцького районів. Впродовж тижня грипом та ГРВІ захворіло понад 9 тисяч осіб, із числа котрих 56% – це діти до 17 років.

Кількість госпіталізованих з приводу ускладнень грипу та ГРВІ знаходиться на рівні попереднього тижня та становить 317 осіб, 65% з яких – діти. Із загального числа госпіталізованих 45% припадає на пневмонії, 21% – на тяжкі гострі респіраторні інфекції.

З початку епідемічного сезону (30 вересня 2019р.) вже перехворіло 12% населення. В епідемічному сезоні 2019-2020 рр. захворюваність перевищила показники за аналогічний період минулого сезону.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*