На водоймах Шацького Нацпарку стартував нерестовий період

23.03.2020 / Новини

Шацька селищна рада інформує, що на водоймах Шацького Національного природного парку нерестовий період розпочинається з 20 березня 2020 року і триватиме до 10 червня 2018 року.

Нагадаємо, до природно-заповідного фонду не входять озера Прибич, Пісочне, Піщанське Мале та Велике, Карасинець, Соминець. На цих озерах нерестовий період розпочинається з 1 квітня.

Це особливо важливий період у житті риб, від якого залежить чисельність їх популяції на наступні роки. Початок нересту залежить від різних факторів (готовність статевих продуктів, температура й солоність води, наявність нерестового субстрату тощо).

Любительський і спортивний лов риби в нерестовий період дозволяється здійснювати в межах населених пунктів з берега поплавковою та донною вудкою із загальною кількістю гачків не більше 1 шт. на одного рибалку та спінінгом з блешнею або штучною насадкою, яка замінює блешню.

На період нересту забороняється:

  • перебувати не лише на водоймі, а і в її прибережній смузі із забороненими знаряддями та засобами лову риби;
  • проводити роботи, що негативно впливають на гідрологічний та гідрохімічний стан озер (в т.ч. миття транспортних засобів, купання та прання із застосуванням хімічних миючих речовин тощо);
  • зупинка транспортних засобів ближче, ніж за 100 м від урізу води;
  • рух плавзасобів на водоймах парку (крім служби охорони парку).

Відповідальність за порушення правил рибальства в нерестовий період передбачена ст. 249 Кримінального Кодексу України та тягне за собою:

1. Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, –

карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 1700 до 3400 гривень) або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, –

караються штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 3400 до 6800 гривень) або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Виконавчий комітет селищної ради закликає рибалок дотримуватись режиму тиші на воді та вимог чинного природоохоронного законодавства.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*