“На Рівненській АЕС — аварія”: хакери через сайт міськради запустили в ЗМІ фейк

23.09.2020 / Новини

Хакери зламали сайт Вараської міськради й залишили там екстренне повідомлення, що у зв’язку з викидом радіоактивних речовин на 3-му енергоблоці Рівненської АЕС в місті Вараш введений режим надзвичайної ситуації і проводиться добровільна евакуація жителів 30-кілометрової зони навколо АЕС.

“За повідомленням сайту varash-rada.gov.ua,  23 вересня в ході проведення планових антитерористичних навчань (в рамках вчення Rapid Trident-2020, підрозділ 95-ї окремий десантно-штурмової бригади) на 3-му енергоблоці Рівненської АЕС відбулося короткочасне знеструмлення станції , в тому числі відмова резервних джерел електропостачання. Це призвело до викиду радіоактивних речовин (може складати до 10% від викидів при аварії на Чорнобильській АЕС) в навколишнє середовище, в тому числі витоку теплоносія першого контуру реакторної установки в річку Стир.

Хмара з радіоактивними опадами поширюється переважно в північному та північно-західному напрямках.

Варашская міська дума прийняла рішення про введення режиму надзвичайної ситуації по всій території району та проведенні добровільної евакуації жителів 30-кілометрової зони навколо АЕС.

За фактом умисного пошкодження майна слідчі Вараського відділення поліції розпочали досудове розслідування. Тривають першочергові розшукові заходи щодо встановлення осіб, причетних до скоєного злочину.”, – йшлося вранці 23-го вересня на сайті міськради Вараша.

Однак, як з’ясувалось, сайт міської ради зламали невідомі, які і залишили це повідомлення. Тому ця інформація не відповідає дійсності. Про це в коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини розповіли в Вараській міській раді. Про інцидент вже повідомили поліцію, обставини з’ясовуються.

Зазначимо, що в зону спостереження Рівненської АЕС, про яку йшлося в неправдивому повідомленні, входить і Маневицький район Волинської області.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*