На Любомльщині хочуть закрити 11 ФАПів?

01.03.2017 / Новини, Статті

У районі через брак коштів планють закрити 11 фельдшерсько-акушерських пунктів. По деяких населених пунктах місцеві депутати вже зреагували обурливо та зі спротивом.

Про це, зокрема, йдеться у листі головного лікаря комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) Любомльського і Шацького районів» до голів РДА і райради, пише «Наше життя».

ФАПИ
У ньому з посиланням на низку нормативних документів та «у зв’язку з виробничою необхідністю, з метою оптимізації та упорядкування штатної чисельності працівників залежно від обсягу надання медичної допомоги та функціональних повноважень» пропонується об’єднати 11 фельдшерсько-акушерських пунктів у селах з малою кількістю населення.

Зокрема, жителям с. Терехи пропонують звертатися за допомогою у Висоцьк, с. Застав’я — у Підгородне, с. Сокіл — до Полап, с. Вигнанка — у Чорноплеси, с. Вижгів — до Чмикоса, с. Глинянка — до Олеська, с. Будники — в Гороховище, с. Підлісся — в Новоугрузьке, с. Вишнівка — до Гущанської амбулаторії, с.Мшанець — у Черемошну Волю, с. Гуменці — у с. Сильне.

Само собою зрозуміло, що скорочення працівників в такому випадку тут не минути: з 14,5 посад пропонується залишити 7,25.

За словами головного лікаря центру ПМСД Тетяни Васенько, основна причина оптимізації — брак коштів.

«Нам лише на зарплату на цей рік бракує 3,5 мільйона гривень, — каже очільниця комунального закладу. — Окрім того, згідно наказів МОЗ медпрацівник середньої ланки (фельдшер, медсестра, акушер) має обслуговувати 600 осіб. Розумію, що це непопулярний захід, але потрібно шукати вихід із ситуації».

За розрахунками, економія коштів у разі закриття ФАПів складе 867 тисяч гривень.

ФАПИ1
Проблемне питання було предметом розгляду профільної комісії райради, члени якої заслухали Тетяну Васенько, а її інформацію скерували у відповідні місцеві ради для вивчення, прийняття рішень та інформування райради.

На місцях негативна реакція не забарилася. Наприклад, в Олеську, Гущі та Почапах тамтешні депутати на сесіях виступили проти закриття ФАПів. У Штуні на засіданні виконкому вирішили закриття медпункту не підтримувати, натомість запропонували скоротити тарифні ставки. В інших радах це питання розглянуть найближчим часом.

Крапку у темі оптимізації медичної мережі району мають поставити депутати районної ради після детального вивчення проблеми.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*