На Любомльщині та Шаччині перевищений поріг захворюваності на грип та вірусні інфекції

25.03.2020 / Новини

За оперативними даними лікарі-епідеміологи встановили, що на Волині захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) зросла на 5% в порівнянні з попереднім тижнем.

Інтенсивний показник захворюваності цими інфекціями на 100 тисяч населення знаходиться вище епідемічного порогу на 17%, –  повідомляють на сайті Волинського обласного лабораторного центру.

Епідемічні пороги перевищені в Рожищенському, Володимир-Волинському, Локачинському, Шацькому, Любомльському районах та місті Луцьку.

Впродовж тижня грипом та ГРВІ (сумарно) захворіли понад 7 тисяч волинян. З-поміж хворих, понад 3,8 тисячі це діти до 17 років (54%). Кількість госпіталізованих з приводу грипу та ГРВІ зросла і становить близько 180 осіб (із них 64% діти).

З початку епідемічного сезону (30 вересня 2019 року) вже перехворіло понад 14,7% населення. За підсумками моніторингу, в епідемічному сезоні 2019-2020 років кількість захворілих на 13 тисяч більша ніж за аналогічний період минулого сезону.

Упродовж 2020 року зареєстровано три летальних випадки від ускладнень грипу типу А(Н1)pdm09, що підтверджено лабораторно методом ПЛР. В нинішньому епідемічному сезоні у вірусологічну лабораторію із лікувально-профілактичних закладів області надійшло на дослідження на грип 33 зразки біологічного матеріалу, в тому числі 2 секційного. Виявлено позитивних 12 зразків. У 11 випадках виділено вірус грипу А (Н1)pdm 09, в одному випадку грип А (Н3).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*