На кордоні Словенії та Італії застрягло понад 100 українців, які повертаються додому (ВІДЕО)

14.03.2020 / Новини

Два автобуси з понад сотнею українців застрягли на кордоні Італії та Словенії після того, як словенці закрили кордон з Італією. Серед пасажирів – двоє дітей. З другої ночі 13-го березня і дотепер вони перебувають між прикордонними пунктами. У них майже немає води та їжі – Італія їх назад не пускає.

Про це повідомляє ТСН.

За їхніми словами, на словенсько-італійський кордон вони прибули ввечері 12 березня. Місцеві прикордонники поміряли температуру лише у водія та ухвалили рішення не пропускати автобуси та закликали їх повертатися до Італії.

Однак більшість з них не хоче повертатися, оскільки термін їхнього перебування за біометричними паспортами в країнах ЄС спливає, а тому вони ризикують отримати депортацію та заборону на в’їзд.

“До Італії назад ніхто не хоче повертатися. Багато пасажирів не мають куди повертатися. Люди їздять за біопаспортами і у них закінчуються дні. Якщо вони будуть вертатися, їм просто дадуть депортацію”, – розповідають вони.

Українці розповіли, що зв’язувались із консулами МЗС України в Італії, Словенії та Австрії. Ті обіцяють їм допомогти. Також вони перебувають на зв’язку із представниками автобусних перевізників, які також працюють над вирішенням питання. Водночас словенська поліція намагається вигнати українців з паркінгу на КПП та змусити повернутися назад до Італії, які категорично відмовляються це робити.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*