На календарі 29 листопада: “На Матвія земля потіє”

29.11.2019 / Новини

Сьогодні сонце зійде о 8.04 , зайде о 16.20. Тривалість дня — 8 год. 16 хв.

* * *

Іменинники: Матвій, Семен, Сергій, Федір, Михайло.

* * *

29 листопада в історії України

1778 — народився Григорій Квітка-Основ’яненко, український письменник.

1999 — указом президента введені офіційні символи глави держави: Прапор (штандарт) президента України, Знак президента України, Гербова печатка президента України, Булава президента України.

* * *

Про це писав «КОРДОН» рік тому

На кордоні з Україною утворилось звалище покинутих “євроблях”

В Угорщині, на кордоні із Україною, утворилось звалище покинутих автомобілів на іноземній реєстрації. Звалище розташоване поруч із КПП “Лужанка-Берегшурань”. На фото видно, що десятки автомобілів на польській та угорській реєстрації залишені на узбіччі дороги або у полях. Деякі з цих авто вже розграбовані.

Місцеві жителі кажуть, що автомобілі біля пропускного пункту залишали й раніше, але останнім часом їх кількість різко збільшилась.

* * *

Погода 29 листопада

Хмарно. Вночі дощ, вдень невеликий дощ. Вітер північно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі 0-5º тепла, вдень 4-9º тепла, у Луцьку вночі 1-3º тепла, вдень 5-7º тепла.

* * *

Народний прогноз погоди

29 листопада дня вшановується пам’ять апостола й євангеліста Матвія.

У народі казали: «Якщо в день апостола Матвія віють буйні вітри, то бути завірюхам до Миколи Зимового (19 грудня)». Холодний Матвій передвіщає сурову зиму. Цього дня може бути як відлига, так і справжня холоднеча. У минулі часи казали: «На Матвія земля пріє, на Матвія земля потіє».

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*