На календарі 19 жовтня: у цей день немає вітру — швидко похолоднішає

19.10.2019 / Новини

Сьогодні Сонце зійде о 7.27 год., зайде о 17.58. Тривалість дня — 10 год. 31 хв.

* * *

Іменинники: Макар, Хома, Клавдія.

* * *

19 жовтня в історії України

1947 — почалося масове вивезення українців у Сибір. Тоді 150 тисяч чоловік примусово залишили домівки.

1993 — постановою Верховної Ради затверджено Воєнну доктрину України як складову частину концепцiї нацiональної безпеки. Також ВР ухвалила постанову «Про День Збройних сил України» — свято, яке відзначається щорічно 6 грудня.

* * *

Про це писав «КОРДОН» рік тому

На Любомльщині активно користуються “зеленим тарифом”

У районі зареєстровані четверо користувачів спеціального “зеленого” тарифу, за яким держава закуповує електричну енергію, вироблену з використанням альтернативних джерел.

За відновлювальною енергією – майбутнє енергетики. У цьому переконується світ і все частіше до цієї думки схиляються в Україні. Дорожнеча традиційних енергоносіїв, поступове виснаження їх запасів, турбота про довкілля, боротьба з кліматичними змінами, а також стрімкий розвиток технологій стали основними причинами впровадження альтернативних джерел енергії.

Загалом по Волині 28 користувачів “зеленого” тарифу зареєстрували у Луцьку та Луцькому районі, 6 – у Ковельському районі, 5 – у Ківерцівському. По 4 користувачі живуть у Любомльському та Маневицькому районах.

* * *

Погода 19 жовтня

На сьогодні синоптики прогнозують ясну погоду, вітер південний, 3-8 м/с, температура повітря +19…+21. Вночі — мінлива хмарність, без опадів, вітер південний, 5-10 м/с, +8…+10 за Цельсієм.

* * *

Народний прогноз погоди

19 жовтня — апостола Хоми. Починаються холодні вітри: «Одягай теплу сукню з дня Хоми». До цього дня виявлялись надлишки хлібних припасів: «Хома – велика крома (сума); тобто достаток хліба і запасів». Якщо на Хому випаде сухий перший сніг, літо хорошим буде, а якщо у цей день немає вітру, можна очікувати швидкого похолодання.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*