Понеділок, 1 червня 2020

На календарі 18 листопада: стелиться туман — до тепла, іній на деревах — до морозу

18.11.2018 / Новини

Сьогодні сонце зійде о 7.47 год., зайде о 16.31. Тривалість дня — 8 год. 44 хв.

Новий Місяць о 13.42, схід — 7.13 год., захід — 17.03

* * *

Іменинники: Наталія, Ганна, Григорій

* * *

18 листопада в історії України

1859 — народився громадсько-політичний діяч, адвокат, публіцист Кость Левицький

1913 — народився Георгій Майборода, український композитор

1918 — у бою під Мотовилівкою (Київщина) війська Директорії, основу яких становили січові стрільці, перемогли набагато переважаючі їх кількісно війська гетьмана Скоропадського, після чого він змушений був зректися влади

* * *

Про це писав “КОРДОН” рік тому

Каналізування села Світязь: чому “провалився” тендер і хто у цьому винен

Серед волинських чиновників розгорівся конфлікт через те, що тендер на будівництво каналізації в селі Світязь не відбувся. На сільського голову Миколу Цвида посипався шквал критики як на нарадах в чиновницьких кабінетах, так і в соцмережах й медіа. Голову Світязької сільради прозвали безгосподарником, який упустив п’ять мільйонів гривень. Микола Цвид виправдовується: фірми, які подалися на торги, мали ознаки фіктивності. Проте на думку чиновників, все це відмовки.

Погода 18 листопада

На сьогодні синоптики прогнозують можливий сніг, вітер північно-західний, 3-8 м/с, температура повітря 0…+2. Вночі — можливий сніг, вітер північно-західний, 3-5 м/с, -4…-6 за Цельсієм.

* * *

Народний прогноз погоди

18 листопада відзначається день пам’яті святих Галактіона і Єпістимії. У минулі часи цього дня дівчата молились про наречених і просили у Всевишнього хорошого чоловіка. Погоду визначали так: якщо стелиться туман — буде тепло, а якщо іній на деревах, потрібно готуватись до морозу. З цього часу починають міняти шубку зайці-біляки, білки, ласки.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*