Четвер, 18 квітня 2019,21:56

На календарі 11 жовтня: вранці багато інею — бути сухій, сонячній погоді

11.10.2018 / Новини

Сьогодні Сонце зійде о 7.14 год., зайде о 18.15. Тривалість дня — 11 год. 01 хв.

* * *

Іменинники: Олександр, В’ячеслав, Кирило, Марія, Марко, Олексій.

* * *

11 жовтня в історії України

1672 — народився Пилип Орлик, гетьман Війська Запорізького в 1710-1742 рр. Він уклав зі старшиною та козацтвом Війська договір, що вважають першою українською Конституцією, а також однією із перших конституцій у Європі.

1921 — на Всеукраїнському православному синоді в Києві була створена незалежна від російської українська автокефальна православна церква (УАПЦ)

1991 — Верховна Рада ухвалила Концепцію оборони та будівництва Збройних сил України і створила Раду оборони України

* * *

Про це писав «КОРДОН» рік тому

Сторінками історії: у Любомлі видали комплект листівок про січових стрільців (ФОТО)

За ініціативи Любомльського краєзнавчого музею нещодавно видано комплект поштових листівок “100 років від часу створення народних шкіл Українськими січовими стрільцями на Любомльщині”. У комплект входить 18 карток із зображеннями організаторів шкільництва на Любомльщині, вчителів із складу УСС, що здійснювали педагогічну діяльність в окрузі, учнів народних шкіл в місті Любомль та селах. Запілля, Куснище, Нудиже, Згорани, Городно, Підгородно у 1916-1918 роках.

* * *

Погода 11 жовтня

На сьогодні синоптики прогнозують мінливу хмарність, переважно без опадів, вітер південно-східний, 5-10 м/с, температура повітря +17…+19 градусів. Вночі — мінлива хмарність, переважно без опадів, вітер північно-східний, 5-10 м/с, +5…+7 за Цельсієм.

* * *

Народний прогноз погоди

11 жовтня відзначається день пам’яті Іллі Муромця. В Англії існує повір’я, нібито саме в цей день диявол плює на ягоди чорниці, а тому той, хто їх з’їсть, буде споганений. Погоду цього дня визначали за інеєм: якщо вранці надворі його багато налипло — бути сухій, сонячній погоді.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*