Пятниця, 18 січня 2019,04:04

Минулого року 23 волинянина захворіли на гепатит А

08.01.2018 / Новини

Протягом 2017 року на Волині 23 особи захворіли на вірусний гепатит А.

Враховуючи періодичність цієї інфекції (для нашої території 5-6 років), медики очікують черговий епідемічний підйом захворюваності на 2019-2020 роки.

Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр.

Проте інтенсивні міграційні процеси можуть привести до завозу та локального поширення інфекції вже в найближчому часі. Контингенти ризику – особи активного молодого віку та діти шкільного віку, а також діти дошкільних навчальних закладів.

Довідково :

Вірусний гепатит А – типова кишкова інфекція, джерелом є хвора людина, зараження відбувається фекально-оральним шляхом через воду, харчові продукти, контактно-побутовим шляхом. Характерним для захворювання є ураження печінки, прояви жовтухи, можливі блискавичні форми з тяжкими наслідками. Сприйнятливість до інфекції висока, особливо у дітей у віці від 5 до 14 років. Інкубаційний період захворювання-від 2х до 5 тижнів, в середньому – 28 днів. Після перенесеної хвороби наступає, як правило, повне одужання, залишається стійкий імунітет. Профілактика вірусного гепатиту А зводиться до вживання доброякісної води, харчових продуктів, дотримання особистої гігієни. В цих умовах особливого значення набуває необхідність проведення лабораторного контролю безпечності питної вод, об’єктів довкілля тощо. Використовується ефективна вакцина, проте в даний час на території України вакцина не зареєстрована.

Для якісної та достовірної діагностики вірусних гепатитів необхідно користуватися сучасними методами визначення вірусів.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*