Пятниця, 24 травня 2019,20:49

Мін’юст запропонував спростити процедуру вивезення дітей за кордон

13.06.2018 / Новини

Павло Петренко запропонував спростити розлученим парам подорожувати за кордон з дітьми.

Міністр наголосив, що Україна у цьому питанні перейме європейський досвід, інформує “Преса України”.

Міністр юстиції Павло Петренко розповів про майбутнє нововведення відомства. За його словами, озвучена ідея спростити процедуру перетину кордону дитини з одним із батьків. Зокрема, якщо подорож за кордон триватиме місяць, пропонується скасувати необхідність пред’являти дозвіл друго з батьків.

“Одна з новацій другого пакету Законів “Чужих дітей не буває” – дати можливість тому з батьків, з ким проживає дитина, вивезти дитину за кордон до 1 місяця без дозволу іншого з батьків. Це цілком європейська практика, яка дасть можливість дитині відпочити або пройти курс лікування. Дитина не повинна страждати, якщо батьки розлучаються”, – розповів він на своїй сторінці у соцмережі.

Нагадаємо, у разі розлучення поїздки дитини за кордон з одним із батьків повинні бути підкріплені згодою обох батьків. Виключенням є ситуації, коли батьки позбавлені батьківських прав.

До слова, в Україні посилили відповідальність за несплату аліментів. Так, якщо у людини є борг за аліментами, вона не зможе покинути територію країни. Крім того, такі особи ризикують втратити водійські права.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*