Любомльські лісівники заготовили понад 8 тонн шишок

14.12.2017 / Новини

Заготівля шишок – заключний етап збору насіння протягом цілого року. Плоди із дерева основної породи у наших лісах – сосни – лісівники збирають пізньої осені-взимку. Саме тоді час їхнього достигання і вони готові до подальшої обробки задля отримання насіння.

Про це повідомляє прес-служба ДП «Любомльський лісгосп».

Майстри лісу заготовляють шишки в основному під час рубки головного користування, рідше – з ростучих дерев, адже такий спосіб складний і трудомісткий. Та і це ще не все. Шишки, які будуть використані як насіння треба брати лише із відбірних, гожих за зовнішніми ознаками дерев. Це – для того, щоб посівний матеріал був відмінний, із високими спадковими властивостями.

«План заготівлі шишок у нас – 8 тонн, – розповідає інженер лісових культур ДП «Любомльське ЛГ» Іван Каліщук. – Ми зібрали 8 тонн 140 кілограмів і уже завезли на переробку у Старовижівський лісгосп Дубечнівське лісництво, здали в шишкосушарку. З них плануємо отримати 81 кілограм насіння. Невелику частку лишимо собі – для власних лісових розсадників. Більшу частину продамо у Ратнівський базовий розсадник, звідки навесні візьмемо сіянці для посадки».

До слова, невеличкі розсадники серед лісу є у кожному лісництві. Тож під час створення лісових культур майстри лісу часто мають хороший запас власного посадматеріалу.

Саме цієї пори важливою складовою лісогосподарських робіт є активна  підготовка ґрунту до посадок. Восени та взимку, якщо дозволяють погодні умови, на площах суцільних зрубів виорюються борозни, які навесні з-під чиїхось трудолюбивих рук зазеленіють пухнастими саджанцями. Наразі у ДП «Любомльський лісгосп» підготовлено близько 100 гектарів. До весни в основному площі, які проектуються під посадку, мають бути готові.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*