Хто має сплачувати туристичний збір на території Шацької ОТГ

29.07.2019 / Новини

У Шацькій ОТГ прийняли рішення, яке визначає хто є платником туристичного збору на території селищної ради.

У рішенні повідомляється, що платниками туристичного збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Шацької селищної ради, та отримують послуги з тимчасового проживання (ночівлі).

Питання туристичного збору визначені ст. 268 Податкового кодексу України, – йдеться на сайті Шацької ОТГ.

Ставка збору за кожну добу тимчасового розміщення особи встановлена в розмірі 0,1 % від розміру мінімальної заробітної плати (4,17 грн). Базою справляння туристичного збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях ночівлі.

Справляння туристичного збору може здійснюватися такими податковими агентами:

– юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб, які надають послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі).

Якщо ж податковий агент має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, то зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податковий агент туристичного збору в контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу;

– фізичними особами – підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі);

– юридичними особами, які уповноважуються селищною радою справляти збір на умовах договору, укладеного з селищною радою.

Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), у таких місцях:

– готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

– житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

Податкові агенти щоквартально, протягом 40 днів після завершення кварталу, зобов’язані подати декларацію з туристичного збору та протягом 50 днів після завершення періоду – сплатити задекларовану суму туристичного збору в бюджет селищної ради перерахувавши гроші за реквізитами:

Юридичні особи:

Одержувач:УК у Шацькому р-ні /смт Шацьк/ 18030200

ЄДРПОУ : 37682912

р/р 33214891003462

Казначейство України (ЕАП)

МФО 899998

Фізичні особи-підприємці

Одержувач:УК у Шацькому р-ні /смт Шацьк/ 18030100

ЄДРПОУ : 37682912

р/р 33215890003462

Казначейство України (ЕАП)

МФО 899998

Водночас у Шацькій ОТГ звертають увагу, що форма декларації з туристичного збору (J(F)0303504)не змінилась і за ІІ квартал 2019 року необхідно звітувати за старою формою декларації з туристичного збору, а саме заповнювати рядок 3 стовпчик 5 «Нарахована сума збору за звітний квартал, усього».

Просимо надавачів послуг з тимчасового розміщення (проживання) декларувати і справляти туристичний збір вчасно.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*