Хто бреше? Нові подробиці щодо можливого будівництва комбікормового заводу в Нововолинську

15.05.2020 / Відео, Новини

Ось уже восьмий день у Нововолинську люди активно обговорюють інформацію, що з’явилася у ЗМІ: про можливе будівництво комбікормового заводу корпорацією “Пан Курчак” у місті, або поблизу нього — біля шахти № 5Людей це дуже обурює, адже їхньої думки ніхто не запитав. Крім того, в Нововолинську і без того складна екологічна ситуація через діяльність олійно-жирового комбінату, Кроноспану і вже існуючих потужностей “Пана Курчака”.

Про це інформує пресслужба нардепа Ігоря Гузя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ігор Гузь: Я категорично проти, щоб Мартиняк і Сапожніков перетворили Нововолинськ на зону екологічного лиха 

Інформація набрала настільки суспільного резонансу, що нардеп Ігор Гузь, якого підтримали 57% виборців міста, з його слів, не може мовчати. Вчора у своєму відеозверненні, опублікованому на офіційній сторінці у Фейсбук, він апелював до мера міста і співвласника бізнес-корпоратції Сергія Мартиняка щодо того, аби обидві сторони надали публічне роз’яснення: чи будуть розвиватися потужності “Пана Курчака” на зазначеній території?

У відповідь на запит парламентаря, на восьмий день після появи повідомлення у ЗМІ, мер називає цю інформацію фейком і посилається на телефонний дзвінок до пана Мартиняка. У цій телефонній розмові, він начебто дізнався, що жодних потужностей корпорація не нарощуватиме, а де знаходиться 5 шахта колишній нардеп і не чув.

“По-перше, чому чекали 8 днів, коли все місто на вухах від новини? Чому одразу не спростували її, або не роз’яснили? Чому цю інформацію ви називаєте фейком, коли другий співвласник “Пана Курчака” Сергій Горлач у інтерв’ю журналу “Наше птахівництво”, опублікованому на сайті “Агротаймс”, розповідає наступне: “Агропромислова група “Пан Курчак” у 2020 році починає будівництво нового надсучасного комбікормового заводу потужністю 50 тис. тонн готової продукції на рік. Це буде сучасне високотехнологічне виробництво зі зручним розташуванням поблизу наших птахівничих господарств, – зазначив він. – Сьогодні ми проводимо конкурси з підбору технологічного обладнання для заводу. Плануємо до кінця 2020-го – початку 2021 року реалізувати цей проєкт».

Парламентар нагадує, що корпорація має два співвласники, і один із них — пан Мартиняк нічого не знає про будівництво заводу, а інший — пан Горлач вже окреслив терміни, потужності, розповів, що закупляється обладнання.

“Жителі нововолинська, хто з вас повірить, що два співласники не знають: будується у них новий завод, чи ні. За кого ці люди мають мене і кожного з вас: за дурнів? Думаю, ні. Все як на долоні.

У цьому 4-хвилинному відео мер каже, що немає екологічного лиха, немає проблем ні з олійно-жировим комбінатом, ні з “Паном Курчаком”, який вже має свій завод, ні з Кроноспаном. На його думку, все прекрасно: всі служби чесні й непідкупні кажуть, що в місті немає біди. Таке враження, що Сапожніков живе в іншому місті, не в Нововолинську.

За останній рік я у дворах Нововолинська провів майже 100 зустрічей. На кожній, в середньому, були присутні до 30 людей. Усі вони волають — допоможіть вирішити екологічну проблему міста.

Що робитимемо з моєю командоюбудемо присутні на сесії в Грибовиці й ініціюватимемо сесію в Грядівській сільраді. Плануємо провести збори мешканців: треба всім роз’яснити цю ситуацію, що є один співвласник, який каже одне, інший – друге. Забрехалися вже. Люди повинні бути готовими відстояти своє право не жити за декілька кілометрів від комбікормового заводу. Так само діятимемо і в Нововолинську”, – розповів нардеп у відео, опублікованому сьогодні на своїй сторінці у Фейсбук.

Він вкотре нагадав, що ЗА інвестиції, за створення робочих місць, але “коли людина через сморід не може відкрити вікно, коли онкологія поглинає мешканців, ніхто не буде думати про робочі місця. Постане питання: чи жити взагалі у цьому місці”.

На його думку, повинна бути комунікація з людьми і готовність у випадку чого заблокувати будь-які роботи поблизу 5 шахти.

Хто може конфіденційно надати інформацію – пишіть мені на пошту, у ФБ. Гарантую, що не оголошу людину, яка надала мені інформацію. Думайте про майбутнє своїх дітей. Ми цей бій не повинні програти”, – сказав нардеп.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*