Ігор Гузь: Я категорично проти, щоб Мартиняк і Сапожніков перетворили Нововолинськ на зону екологічного лиха

14.05.2020 / Відео, Новини

Ось уже тиждень, як у Нововолинську активно обговорюється місцевими жителями і жителями Грядівської та Грибовицької сільрад інформація, що у місті або поблизу нього корпорація «Пан Курчак» планує збудувати потужний комбікормовий завод. І ось уже тиждень, як мерія шахтарського міста ані пари з вуст: правда це чи ні.

По це інформує пресслужба народного обранця.

З огляду на цю «мовчанку», а головне те, що інформація набула суспільного резонансу, народний депутат Ігор Гузь, за якого в місті проголосувало 57 % виборців, зреагував різко. Він записав відеозвернення, у якому попереджає представників бізнесу і органів місцевого самоврядування щодо подальших своїх дій у випадку будівництва заводу. Відео опублікував на своїй сторінці у фейсбук.

 «У мене є конфіденційна інформація, що розглядається можливість будівництва комбікормового заводу поблизу території шахти №5. Сайт «Буг» щодо цього теж опублікував інформацію зі своїх джерел. Минає тиждень і ми не почули спростування з боку мерії: чи потужності «Пана Курчака» розгорнуть у Нововолинську, чи на території Грибовицької та Грядівської сільрад, які мають увійти до складу міста. Не розумію, який сенс цій бізнес-структурі будувати до виборів завод і тим самим дискредитувати нинішнього мера Сапожнікова?

Я за інвестиції, за те, щоб створювалися робочі місця, щоб місто розвивалося, але особисто як депутат, який двічі обраний у Нововолинську до Верховної Ради, категорично проти, щоб це були підприємства, які перетворюють місто у зону екологічного лиха. І всі, хто знають мене, знають те, що я слова на вітер не кидаю. Ми з командою будемо рухатися, аби не дати будувати новий завод саме на території Нововолинська чи поблизу нього», – стверджує нардеп.

Він запропонував усім охочим поїхати у Турійськ і поспілкуватися з місцевими жителями, чи у захваті вони від таких самих потужностей корпорації на їхній території. І нагадав, що Нововолинськ уже має один завод «Пана Курчака» й все місто дихає неприємними викидами від його виробництва.

   «Як ми з командою діятимемо: надішлемо офіційні запити і в структуру «Пана Курчака», і в мерію, щоб вони дали відповідь. Ми ініціюватимемо кампанію, в якій мають взяти участь жителі Нововолинська і запитаємо у них, як вони ставляться до такого будівництва. І може хтось не знає в мерії, але, на мою суб’єктивну думку, 90 % жителів міста, Грядівської і Грибовицької сільрад, виступлять проти цього. Очевидно, на думку громадян треба зважати.

Переконаний, ми застосуємо усі важелі й інструменти,  починаючи від петицій, позиції депутатського корпусу, до акцій прямої дії, коли тисячі громадян вийдуть на акцію протесту до міськради, щоб запитати у мера прямо, що він думає з цього приводу, чи бува не розміняв він екологічне майбутнє міста на фінансову підтримку своєї виборчої кампанії паном Мартиняком?» – сказав Гузь.

 Депутат порадив представникам бізнесу:

«Шукайте, будь ласка, такі місця у Волинській області, звідки виробництво не шкодитиме мешканцям. Я розумію великі корпорації, яким вигідно дорога, комунікації і багато іншого. Але давайте зважати на думку людей. Прошу всіх жителів Нововолинська бути готовими до активних дій. Закликаю тих, хто з політичних мотивів має до мене якісь застереження: будь ласка, ви можете автономно починати рух проти цього процесу, щоб не було мови, що це якийсь політичний капітал. Це важливе питання і на нього мої виборці просять реагувати. І я буду реагувати».

1 Коментар Ігор Гузь: Я категорично проти, щоб Мартиняк і Сапожніков перетворили Нововолинськ на зону екологічного лиха

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*