Субота, 10 листопада 2018,10:43

Ігор Гузь став на захист родин загиблих учасників АТО (ФОТО, ВІДЕО)

16.03.2017 / Новини

Держава ставить родин загиблих учасників АТО у «правову пастку» при виборі пільг. Темі врегулювання цієї проблеми на законодавчому рівні присвятили брифінг в парламенті народний депутат  Ігор Гузь разом з представниками з Нововолинська та Хмельниччини, а також з Іванич.

Про це інформує прес-служба народного обранця.

«Війна вже третій рік іде, а проблеми лишаються тими самими: хороші та правильні Закони, які не виконуються; пільги, які є, але не діють; низька поінформованість про свої права, пасивність та байдужість місцевої влади та маса інших проблемних питань. Це стосується: пільгового проїзду, комунальних послуг та санаторного лікування. Інших нюансів, де насправді дуже легко виправити ситуацію, щоб родини загиблих відчували, що про них піклується держава», – наголосив Ігор Гузь.

Марина Шепелюк з Нововолинська, дружина загиблого офіцера 51-ї бригади зауважила, що родини загиблих учасників АТО прирівнюють до ветеранів війни, однак не надають відповідні пільги. «Бійці, які, на щастя, повернулися додому,  сплачують за комунальні послуги лише 25% від всієї вартості. Вона, жінка, котра сама виховує дітей змушена платити 50% вартості ком послуг:

«Ми хочемо, щоб нас прирівняли до цієї пільги і теж сплачували лише 25%».  Також наголосила на важливості отримання пільг «на проїзд у транспорті, адже дружини, діти і батьки загиблих їздять за 100%-ву вартість».

Від імені родин загиблих кіборгів висловилася Ірина Зубкова з Києва, сестра загиблого Героя України Івана Зубкова: «Родини загиблих отримали посвідчення, але у різних регіонах вони діють по-різному. Україна ж одна: Чому в одному регіоні виділяють кошти на лікування та ремонт квартир цих сімей, а в інших – нуль».

«Війна забрала у нас найдорожче, що є в житті – синів», – сказала Софія Дармофал з Іванич, матір загиблого старшого солдата Сергія Дармофала, бійця 51-ї бригади  та «підписалася» під порушеними жінками питаннями.

Нещодавно Ігор Гузь мав зустріч у Нововолинську з родинами загиблих учасників АТО, які озвучили йому свої пропозиції. Наразі помічники нардепа працюють над зверненням до вищих інстанцій, де викладуть  усі вимоги людей щодо врегулювання питання з надання пільг.

Учасники брифінгу закликали уряд, міністерство соцполітики звернути увагу на порушену ними проблематику і врегулювати це на законодавчому рівні.

«Треба спільна позиція. Люди ображаються. Вони ж однакові, що у Ковелі чи у Володимирі, у Нововолинську чи Іваничах… Вони розуміють, що органи місцевого самоврядування можуть, як мінімум, сісти і домовитися. І прийняти спільне рішення. Щоб було однаково, і люди відчували підтримку держави», – резюмував Ігор Гузь.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*