Гройсман вкотре не дав чіткої відповіді про перспективу шахти №10, – Ігор Гузь (ВІДЕО)

22.09.2017 / Новини

Яке ж майбутнє волинських шахтарів у державному фінансуванні гірничих підприємств вкотре поцікавився депутат Верховної Ради Ігор Гузь у Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана сьогодні в ході засідання парламенту, під час години запитань до уряду.

Про це повідомляє прес-служба народного депутата.

«Що не підготовка до держбюджету, то стоїть питання про закриття шахти №10, єдиної в Україні шахти, яка будується. На наступний рік заклали всього десять мільйонів. А міністр Насалик (міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик – авт.) розповідає, що в країні немає газоносного вугілля: будуть вести вугілля то з ПАР, то з США або РФ», – наголосив він та порівняв затягування цієї справи з боку уряду з сюжетом американського фільму «День бабака», в якому головний герой живе в одному і тому дні.

«Яка ж принципова позиція уряду: нам потрібна десята шахта і 30 мільйонів тонн вугілля чи ми її закриваємо: Дайте відповідь, щоб я знав, що робити. Я сьогодні їду в округ. Є два питання: або ми ведемо діалог або у жовтні – мирний похід шахтарів до Києва», – сказав Ігор Гузь, апелюючи до керівника кабміну.

Володимир Гройсман вкотре відповів, що є підготовлена та затверджена урядом стратегія розвитку вугільної галузі країни, однак, потрібно у стінах парламенту обговорити аби визначити пріоритет та скільки коштів потрібно для її втілення.

«Ми зацікавлені у збільшенні кількості видобування українського вугілля, тому що імпортоване вугілля порушує на баланс міжнародної торгівлі. Ми маємо в Україні виробляти вугілля, але умова єдина – це надзвичайно серйозна безпека українських шахтарів. Тому тут, я на вашій стороні та готовий до пошуку правильних рішень, у рамках парламенту для фінансування і модернізації вугільної галузі», – відповів він та наголосив, що у державному секторі вугільної галузі є теж багато зловживань і тут теж «маємо навести порядок», – сказав він.

До слова, торік була таж сама ситуація, коли у держбюджеті-2017 мали передбачити на фінансування шахти №10 «Нововолинська» лише 25 мільйонів гривень. І після десятки виступів нардепа від шахтарського міста та звернень, все ж таки заклали фінансування на суму в 150 мільйонів.

Позиція волинського обранця і сьогодні однозначна і проста – єдину шахту в Україні, яка будується, потрібно добудувати, відтак – державі українське вугілля, гірникам – роботу та гідну зарплату.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*