Госпітальний округ Любомльського району таки буде?

24.01.2017 / Новини

Це питання обговорювали під час засідання комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства, 20 січня.

На засідання комісії прибула і народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич, – повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

Нагадаємо, на Волині облдержадміністрація пропонує створити три госпітальні округи: Луцький, Ковельський та Нововолинський. Натомість Ірина Констанкевич вважає, що створення лише трьох госпітальних округів у рамках медичної реформи на Волині не зможе забезпечити потреб населення області.

Начальник обласного управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк повідомив, що спершу на Волині планували створити 4 госпітальні округи, відповідно до методики Кабміну з них один в Камені-Каширському, але після консультацій в Міністерстві зупинилися на варіанті трьох округів.

«Лікарні бояться, що їх закриють. Але ми навпаки хочемо частину послуг, які роблять тільки в Луцьку, локалізувати в районах. А чим більше округів, тим більше вони будуть формальні», – пояснює позицію адміністрації Ігор Ващенюк.

Натомість Ірина Костанкевич зауважує: аналогічно до створення госпітальних округів будуть створюватися нові адміністративно-територіальні одиниці – повіти.

«Відповідно до реформи буде три повіти, коли в інших областях – більше. Ми єдині серед інших областей, де адміністрація подає таку мінімальну кількість госпітальних округів. Чернігівська область, де така ж кількість населення пропонує 8 округів, Львівська передбачає поділ на 9. А у Камінь-Каширському районі і лікарня потужна, і хороша демографічна ситуація», – відстоювала Ірина Констанкевич госпітальний округ у Камінь-Каширському районі.

Прибули на засідання комісії шукати підтримки і голова Камінь-Каширської райради Віктор Сус, і головний лікар районної лікарні Людмила Потягайло. Вони зауважили, що районна лікарня обслуговує значну кількість пацієнтів, яким буде складно добиратися до інших районів.

Ірина Констанкевич, своєю чергою, зауважила: відповідно до 932 постанови Кабміну,одним із критеріїв є часова доступність до центру – в межах 60 хвилин за наявності твердого покриття, якщо такої доступності немає госпітальний округ може бути меншим, аніж це вказано в постанові. Власне, зауважує вона, Камінь-Каширський район із його інфраструктурою цілком підходить для того, аби стати центром госпітального округу.

Крім того, під час цього питання депутат Володимир Дибель запропонував створити госпітальний округ також і в Любомлі.

З його слів, цьому сприяє і близькість кордону, міжнародних пунктів пропусків. Крім того, влітку на місцевих базах відпочинку перебуває більше 200 тисяч людей, тож влада мусить думати про те, як забезпечити якісною медициною цих громадян, серед яких можуть бути й іноземці.

Зрештою, члени комісії вирішили рекомендувати створення в області 5 госпітальних округів: Луцького, Ковельського, Нововолинського, Камінь-Каширського та Любомльського.

Якщо ж Кабмін відхилить цю пропозицію – це вже буде провина центральної влади, а не місцева ініціатива.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*