Понеділок, 25 травня 2020

Генеральне Консульство України в Любліні обліковує мешканців лише трьох воєводств Польщі

15.08.2019 / Новини

Клопотання громадян України щодо перетину українсько-польського кордону на автомобілі з іноземною реєстрацією  не завжди можуть бути задоволені, оскільки у Любліні обліковують лише тих наших співвітчизників, які офіційно проживають у Підкарпатському, Підляському та Люблінському воєводствах.

До Волинської митниці ДФС звернулося з офіційним листом Генеральне Консульство України в Любліні. Дипломатична установа стурбована стрімким збільшенням випадків звернень громадян України стосовно їх реєстрації на консульський облік з метою перетину українсько-польського кордону на автомобілі з іноземною реєстрацією та в’їзду на митну територію України — інформує пресслужба Волинської митниці ДФС.

Більше про закріплення меж консульських округів України у Республіці Польща можна дізнатися на сайті Міністерства Закордонних Справ України https://mfa.gov.ua/ua/about-mfa/abroad/embassies/92

Після набуття чинності від 25 листопада 2018 року Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» кількість перетинів через МАПП на Волині резидентами, які тимчасово ввозять в Україну автомобілі з іноземною реєстрацією на підставі підпункту 4 статті 380 Митного Кодексу України, виросла більше, ніж у 2 рази.

Цей підпункт передбачає право громадянина України, що перебуває на тимчасовому консульському обліку за кордоном, тимчасово ввозити на митну територію України під письмове зобов’язання про зворотнє вивезення за умови письмового декларування ОДНЕ авто для пасажирських перевезень ОСОБИСТОГО користування на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року.

Такий автомобіль (за бажанням – з одним причепом) може бути тимчасово ввезений за умови подання резидентом документів, що підтверджують:

1) його ОСОБИСТЕ (але не фірми, яка зареєстрована на ім’я резидента!) право власності на цей транспортний засіб;

2) реєстрацію цього авто на території відповідної країни;

3) перебування резидента на тимчасовому консульському обліку. Підтвердженням консульського обліку є відповідна відмітка (штамп, печатка) у паспорті громадянина України для виїзду за кордон.

Додатково інформуємо, що Митний кодекс України визначає резидентами фізичних осіб, які можуть бути: громадянами України, іноземцями або особами без громадянства. Усі резиденти України мають постійне місце проживання в Україні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*