Субота, 19 січня 2019,06:01

Експерти розрахували фінансові можливості Шацької ОТГ

13.03.2018 / Новини

1-го березня відбулося засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Шацької районної ради.

До порядку денного винесено ряд питань, які були ініційонавані до розгляду головами місцевих рад, – йдеться у Facebook-спільноті райради.

Активно обговорювалося питання децентралізації. Розібратися у питанні добровільного об’єднання прибули фахівці Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Юрист Волинського ЦРМС Андрій Погорілий розповів про формати об’єднання у Шацькому районі, а радник із питань комунікацій Олена Кузьмич закликала голів сільських рад працювати на свою територію.

Найгостріше постало питання щодо того, чи зможе забезпечити об’єднана громада себе фінансово. Тож учасники координаційної ради попросили гостей розрахувати фінансові можливості Шацької громади, за умови, якщо до неї приєднають інші сільські ради.

Виконувачка обов’язків Шацького селищного голови Людмила Цевух закликала усіх зорганізуватися та в разі бажання приєднання до Шацької громади вже надавати свої пропозиції, аби пройти всі процедури і вже в жовтні вибрати голову громади. Нині більшість сільських голів майбутнє Шацького району бачать в одній об’єднаній громаді. Проте є й такі, які на разі не бажають об’єднуватися, посилаючись на те, що поки ми не до кінця розуміємо, що принесе нам реформа в кінцевому результаті.

Сергій Карпук, голова районної ради, також вбачає розвиток району саме однією громадою. Як говорить районний очільник, потрібно зважати на штатну чисельність виконавчого апарату громад. Створивши дві чи більше об’єднань в районі, значну частину доходів треба буде віддавати на утримання чиновників, а не на розвиток селища чи сіл.

«Зараз держава відстоює добровільне об’єднання, навіть стимулює інфраструктурною субвенцією. Скоріш за все, тих, хто не створить громаду найближчим часом об’єднають примусово»,- коментує Сергій Карпук, голова Шацької районної ради.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*