Субота, 25 травня 2019,04:49

Екс-очільник “Ягодина” завів оленячу ферму (ФОТО)

11.06.2018 / Новини, Статті

Єдина оленяча ферма на Волині діє неподалік села Радовичі Турійського району.

На 20 гектарах фермерського господарства “Аміла”, власником якого є колишній начальник Ягодинської митниці, депутат Волинської обласної ради Роман Микитюк, живе і пасеться сотня рогатих красенів, пише Анастасія Качина на шпальтах Волинь24.

Ферма розрахована на 500 голів благородного оленя. Наразі тут – сотня тварин. Територія ферми поділена на 6 частин, що відгороджені одна від одної сіткою. На кожній – окрема порода оленів: англійська, вергерська, два підвиди латвійської.

Оленів привезли на Турійщину у лютому 2018-го. З того дня ферма поповнилася приплодом у 20 голів. Опікуються господарством лише четверо людей: ветеринар і троє доглядальників. Ветлікар стежить за оленями через бінокль.

Роман Микитюк планує розширити територію у шість разів – до 120 гектарів.

Також, каже, треба збудувати хлів зі спеціальним коридором-загоном, аби ловити оленів – для прививок, сортування, чіпляння бірок, обрізання рогів.

Роман Микитюк розповідає, що догляд одного оленя в середньому обходить у 3 тисячі гривень в рік. Запеняє: прибутку ферма поки не приносить. Втім на нього господар розраховує – наприклад від продажу вагітних самок та самців, а також від реалізації молодих рогів – пантів.

Розводять благородних та плямистих оленів не для не заради м’яса, а з метою добування пантів – молодих оленячих рогів, з яких добувають екстракт – пантокрин. Це популярні ліки, які впливають на нервову систему і м’язи, сприяють обміну речовин, адаптації та стійкості організму до несприятливих факторів навколишнього середовища, підвищених фізичних та розумових навантажень, інфекційних захворювань. Приміром, ним часто лікують сексуальні розлади.

Роман Микитюк розповідає: на початку весни олені скидають старі роги, які придатні тільки на сувеніри. А у червні в них виростають нові – панти. Вони м’які, і лише з часом твердіють. Тож треба встигнути їх обрізати вчасно, доки вони містять пантокрин.

“Якщо реалізації самців та самок не буде – будемо заробляти на пантах”, – розповідає фермер.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*