Для України сьогодні є дві загрози з боку білорусі, – радник голови МВС

10.08.2022 / Новини

На сьогодні для України є дві реальні загрози з боку білорусі.

Про це в ефірі спільного телемарафону заявив радник глави МВС Ростислав Смірнов, – передає ТСН.

При цьому він наголосив, що ризик безпосередньої участі сусідньої республіки у війні проти України залишається мінімальним.

“Я б так сказав, що небезпека входження (білорусі – ред.) мінімальна. Але є два інші аспекти, які ми теж не повинні забувати”, — зокрема, зазначив він.

Так, за словами Смирнова, окупанти продовжують обстрілювати Україну з території білорусі. У результаті під реактивний артилерійський обстріл періодично потрапляють Чернігівська та Сумська області.

Зокрема, радник міністра нагадав, що за 35-40 км від кордону з Україною на території білорусі перебувають російські “іскандери”, які будь-якої миті можуть використовуватися для обстрілу українських позицій і населених пунктів.

Другий момент, на якому Смірнов наголосив, — ризик того, що білорусь може поповнювати ряди ЗС рф громадянами білорусі, які проходитимуть як “добровольці”.

“Білорусь сама по собі може не увійти <на території України”, але вона може надавати певних добровольців, своїх військових, які входитимуть до складу батальйонних тактичних груп російської федерації”, — уточнив він.

Як розповів Смірнов, сьогодні на навчаннях у росії перебуває близько 500 білорусів.

Нагадаємо, білорусь анонсувала нові спільні військові навчання з росією. Заходи за участю білоруських Військово-повітряних сил і військ протиповітряної оборони спочатку пройдуть на території білорусі, а потім перемістяться на російський аеродром.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*