Четвер, 22 серпня 2019

Для поїздки на шашлик українцям доведеться розщедритися

14.04.2019 / Новини

Традиційні виїзди на шашлики навесні-2019 подорожчали.

“Сьогодні” відправили на ринок, щоб перевірити, скільки потрібно викласти за пікнік і чи зможуть українці дозволити собі такий відпочинок.

Продавці запевняють, що при підготовці до Великодня та травневих свят українці не економлять – беруть тільки найкраще. Покупці запевняють, що ціни на м’ясо не “кусаються” для тих, хто непогано заробляє. А ось пенсіонерам доводиться туго – вони нечасто можуть дозволити собі м’ясо.

Експерти розрахували індекс травневого шашлику на чотири-шість осіб. Півтора кілограма м’яса обійдеться майже в 170 гривень. Це на 5% дорожче, ніж було в минулому році. В “кошик” також увійшли по кілограму огірків, помідорів і картоплі, півтора літра води, чотири пляшки пива, по одній – вина і горілки, хліб, кетчуп, маринад, сало і півкілограма ковбаси. Все це “потягнуло” на 682 гривні.

За рік “шашликовий набір подорожчав на 12%.

“Подорожчання за останній рік стало меншим, ніж в попередні роки, тому що тоді була значно вище інфляція. Найбільше додали в ціні овочі, тому середній індекс подорожчання склав за рік 12%”, – пояснює глава Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Зменшити суму в чеку можна, якщо замінити деякі продукти. Наприклад, свинину – курятиною, а алкоголь – соком і водою.

“Якщо ви відмовитеся, наприклад, від свинини, то заощадите 60 гривень. Якщо не будете брати алкоголь – ще мінус 200 гривень, що позитивно позначиться не тільки на гаманці, а й на здоров’ї”, – відзначає експерт.

А ось любителям риби на травневий пікнік доведеться викласти ще більше.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*