Девальвація гривні і не тільки: Кабмін озвучив прогноз на 2020 рік

13.04.2020 / Новини

Кабінет міністрів України прогнозує в 2020 році падіння валового внутрішнього продукту (ВВП), зростання безробіття і девальвацію гривні.

Про це йдеться в проекті змін до державного бюджету на 2020 рік, опублікованому на сайті Верховної ради, – передає Апостроф.

В цьому році очікується падіння ВВП на 3,9%. До цього уряд чекав зростання ВВП на 3,7%. Також в Кабміні спрогнозували рівень безробіття в країні, який складе 9,4%. А падіння реальної заробітної плати складе 0,3%.

Крім того, середньорічний курс гривні в уряді прогнозують на рівні 29,5 за долар, тоді як попередній прогноз був 27 гривень за долар. При цьому інфляція тимчасово прискориться до 8,7%, а вже в наступному році повинна повернутися до 5%.

Однак в уряді очікують, що вже у другій половині 2020 року економічне зростання почне відновлюватися і прискориться в наступні роки. Серед основних причин називають високий світовий попит на продукцію українського агропромислового комплексу, зниження цін на імпортні енергетичні товари і більш стійку банківську систему.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*