Держекоінспекція обіцяє перевірити, чи краде «Волинська ягідка» воду зі Світязя

04.02.2020 / Без категорії

Державна екологічна інспекція у Волинській області обіцяє цьогоріч перевірити «Волинську ягідку» – підприємство, яке вирощує лохину у Шацькому районі.

ТОВ «Волинська ягідка» обладнала велетенські ставки в межах Верхньоприп’ятської меліоративної мережі і без дозволів використовує значні обсяги води для зрошення плантацій лохини.- так йшолся на сайті “Сила правди”.

Підприємство внесли до переліку планових контрольних заходів на 2020-й, – зазначають у тексті спростування причетності співробітників Державної екологічної інспекції у Волинській області до протиправної діяльності суб’єкта господарювання, що могла призвести до обміління озера Світязь, оприлюдненому на сайті відомства 9 січня.

Нагадаємо, 3 січня 2020-го пресслужба прокуратури Волинської області повідомила про відкрите кримінальне провадження відносно посадовців ДЕІ за зловживання службовим становищем в інтересах третіх осіб, що спричинило тяжкі наслідки.

«Прокуратура Волинської області без будь-яких правових підстав прямо вказала, що в рамках кримінального провадження встановили, що «посадовці Держекоінспекції, всупереч вимогам Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» не здійснили оцінки впливу, який вчиняє на стан озер незаконна діяльність суб’єктів господарювання», не дослідивши при цьому – які саме органи, уповноважені проводити процедуру оцінки впливу на довкілля», — йдеться у спростуванні Держекоінспекції у Волинській області.

Відповідно до вимог Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», до органів, які уповноважені проводити відповідну процедуру відносяться Мінприроди та відповідні структурні підрозділи обласних державних адміністрацій.

Державна екологічна інспекція не має повноважень здійснювати оцінку впливу господарської діяльності на довкілля.

«Крім того, не відповідає дійсності та є недостовірною поширена пресслужбою прокуратури Волинської області інформація про те, що «Державна екологічна інспекція у Волинській області не подала позову до суду задля припинення протиправної діяльності підприємства», оскільки підставою для звернення до суду з позовом про припинення діяльності суб’єктів господарювання є встановлені Інспекцією за результатами перевірки факти незаконної діяльності суб’єктів господарювання, наявність шкоди, завданої навколишньому природному середовищу», — зазначають екологи. Вони також нагадують про два види перевірок: планові і позапланові. Останні відбуваються на підставі заяв громадян. Минулоріч таких не надходило», — кажуть в інспекції.

Разом з тим, у відомстві запевняють, що перевірку згаданого підприємства вже запланували.

«Враховуючи інформацію з засобів масової інформації, та інформацію озвучену на комісії обласної ради щодо можливого порушення вимог природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання, які займаються вирощуванням ягід, зокрема, лохини, Інспекцією було включено до Плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів на 2020 рік ряд суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території Шацького району», — повідомляє Держекоінспекція у Волинській області.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*


Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 43285 bytes written, possibly out of free disk space in /var/www/kordonua/data/www/kordon.in.ua/wp-content/advanced-cache.php on line 956

Fatal error: Exception thrown without a stack frame in Unknown on line 0