Чим переймаються мешканці сіл Мельники та Гаївка?

06.12.2016 / Новини

Голова Шацької районної ради Сергій Карпук нещодавно із виїзним прийомом побував у селах Мельники та Гаївка.

Про це з посиланням на газету “Шацький край”  пише “Район.Шацьк”.

Чи то хуртовина стала на заваді, чи то проблем у жителів села Мельники поменшало, але у сільському клубі чекав на голову районної ради лише завідуючий клубу Федір Гірич. Він же й озвучив проблему, якою занепокоєні жителі села в останні півроку: землю навколо села починають надавати через обласний Держгеокадастр не лише в урочищі Пісоцький ліс, а й уже є написані заяви на земельні ділянки, що знаходяться між селами Мельники та Гаївка (за кладовищем).

«З чим залишиться тоді село – невідомо», – поскаржився Федір Гірич.

Користуючись нагодою, Сергій Карпук відвідав школу та поцікавився встановленням додаткових внутрішніх санвузлів у навчальному закладі. «Загалом же маємо встановити три туалети, є усі необхідні матеріали. Вже встановили дві з трьох вбиралень. Будемо робити вентиляцію, підремонтуємо ті туалети, які вже діють», – розповідає директор НВК «Школа І-ІІІ ст. – дитячий садок» с. Мельники Микола Маригода.

У ФАПі села вже розпочато ремонтні роботи: перемуровано грубки, завезені усі необхідні матеріали для облаштування кімнати для аптеки, кабінету прийому лікаря та складу для аптеки, коридору. Єдине побажання, яке висловили працівники медичного закладу, це розпочати ремонт з заміни електропроводки, яка вже є застарілою, аби не опинитися в такій же ситуації, як ФАП у с. Вільшанка.

Сергій Карпук пообіцяв врахувати їхнє побажання та врегулювати це питання із керівництвом Центру первинної медико-санітарної допомоги . Також медики звернулися до Сергія Карпука з проханням вияснити ситуацію із забезпеченням підручниками для учнів 7 класів, оскільки вже майже три місяці діти мають одного підручника на чотирьох. Через це падає успішність дітей, а в темну пору доби дітям важко ходити один до одного за підручниками. Вияснити ситуацію із цим питанням у відділі освіти голова районної ради пообіцяв найближчим часом, адже свою фінансову частку у закупівлю підручників район виділив (24 тис. грн.).

У селі Гаївка жителі цікавилися питанням об’єднання територіальної громади: що з цього матимуть села та чого чекати.

-Після об’єднання громада матиме не лише фінансовий ресурс, а й повноваження зі збору податків, управління землею. Громада вирішуватиме, які заклади освіти, медицини і культури утримувати, які кошти на їх утримання спрямовувати, які дороги будувати-ремонтувати тощо. Звісно, для усіх цих повноважень потрібно продумано на найвищому рівні врегулювати законодавство, – роз’яснив Сергій Карпук.

Заступник начальника Шацького бюро правової допомоги Мирослава Карпук роздала буклети про послуги, які надаються установою, та просила людей в разі потреби звертатися в бюро за консультаціями, роз’ясненнями та допомогою у написанні документів.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*