Чому потрібно спати не менше 8-ми годин: 5 важливих конкретних причин

15.02.2017 / Новини, Статті

Вам знайомі постійні обіцянки нарешті почати спати по 8 годин і лягати в ліжко до опівночі? Але все ніяк не виходить через напружену роботу, або через соціальні мережі, які ніяк не відпускають у сон.

Портал Вit.ua наводить 5 конкретних причин, чому людині так необхідний повноцінний здоровий сон, а також чому спати лягати треба рано.

Ви забудете непотрібні спогади

Згідно із останніми дослідженнями, уві сні мозок “забуває” частину непотрібних спогадів. Таким чином, готуючись до нової інформації. А жарт, що в будь-якій незрозумілій ситуації потрібно йти спати – підтвердився на практиці.

Якщо ваш сон триватиме 7-9 годин, то відповідно ваш організм буде готовим до сприйняття нової інформації. Якщо ж він буде коротшим – ви дійсно будете перенасичені непотрібною інформацією і будете дуже важко сприймати щось нове.

Ваш імунітет поліпшиться

Під час сну організм виробляє цитокіни, які допомагають організму протистояти інфекціям і послаблюють запальні процеси. Згідно з дослідженням, люди, які сплять мало, більше схильні до вірусів, а процес одуження значно повільніший, у порівнянні з людьми, які сплять по 8 годин.

Ви убезпечите себе від переїдання

Як показують дослідження, недосип провокує аж надто хороший апетит, коли вам хочеться їсти буквально постійно. Ті люди, які сплять менше шести годин, мають більше шансів страждати від зайвої ваги. До того ж, коли ви не виспалися – ви будете обирати більшу порцію, аніж того потребує ваш організм.

Ви станете більш уважнішими

Брак сну впливає на організм приблизну так само, як декілька келихів алкоголю – швидкість реакцій уповільнюється. Для прикладу, якщо ви не спали 17-19 годин, то швидкість ваших реакцій уповільнить вдвічі. А це майже те ж саме, що й 0,05% проміле алкоголю в крові

Недосип впливає на вашу здатність приймати рішення, тому ви не можете адекватно оцінити, наскільки насправді втомилися. Особливо це небезпечно при водінні – якщо ви спали всього кілька годин, за кермо краще не сідати.

Під час сну “очищається” мозок

Поки ми спимо, мозок активно позбавляється від накопичених за день токсинів: в цьому йому допомагає  спинномозкова рідина, яка “змиває” все непотрібне  в печінку. Там токсини руйнуються. До них належать білок бета-амілоїд, з відкладень якого починається хвороба Альцгеймера. Дослідження показали, що найефективніше мозок очищається, якщо ми спимо на боці.

 

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*