Борщівник атакує Волинь: що робити при опіках (ВІДЕО)

30.06.2018 / Новини

Борщівник можна легко сплутати із величезним кропом. Різниця у тому, що ця рослина вкрай небезпечна для людей і його майже неможливо знищити. Контакт із борщівником може спричинити опіки.

Отруйні хащі борщівника схожі на малі джунглі. Він виростає до трьох метрів і стає справжньою загрозою для людей, – йдеться у сюжеті 24 каналу.

Попри об’їзну дорогу на Володимир-Волинський борщівник розрісся дуже густо. Виглядає він, наче велетенський кріп, але насправді це отруйна рослина. Шансів позбутися паразита, якщо він встиг зацвісти, майже немає. Найефективніший спосіб – косити його трактором. Втім механічне знищення лише ненадовго вирішує проблему, пояснюють біологи. Борщівник розмножується насінням і популяція збільшується дуже швидко.

Глибока оранка, скошування вчасне, коли паростки ще молоді, щоб навіть не починали утворюватися насінини. Він дуже швидко поширюється і легко вкорінюється,– розповіла кандидат біологічних наук, доцент кафедри ботаніки Ірина Кузьмішина.

Отруйна рослина походить із Кавказу. У Луцьку в ботанічному саду його вперше висадили у 80-х. Насіння привезли студенти з Сахаліну. Але тоді ніхто навіть не підозрював, що через 20 років борщівник стане справжньою загрозою для людей. За словами старшого лаборанта біологічного факультету СНУ і колишньої працівниці ботанічного саду Тамари Єрмейчук, особливо небезпечні хімічні опіки шкіри від соку рослини у період цвітіння. Навесні, коли борщівник молодий, від контакту з ним для людини шкоди не буде.

Найменший дотик до отруйної рослини спричиняє опіки. Шкіра починає червоніти й свербіти, щойно людина опиняється на сонці. Причина – вміст оцтової кислоти у ворсинках борщівника. Торік у Волинський опіковий центр через цю рослину госпіталізували одинадцять містян. Цього року вже шість.

На тулубі утворюються пухирі з прозорим умістом. Вони можуть бути як дрібні, так і великі, зливні, які надалі можуть відшаровувати епідерміс і оголювати саму дерму. Це у важчих випадках. Якщо не було контакту з сонячним промінням, то опіку може і не бути, адже саме сонячне проміння є каталізатором дії соку борщівника, – пояснив завідувач Волинського опікового центру Луцької міської лікарні Роман Трач.

Сік борщівника проникає у шкіру навіть через тонкі рукавиці. Якщо людина все-таки зазнала дії отруйної рідини, слід негайно змити її водою та змастити протизапальним кремом. І обов’язково звернутись до найближчої лікарні. Адже з глибокими ушкодженнями пацієнту можуть навіть пересаджувати шкіру.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*