Понеділок, 25 травня 2020

Аграріям Любомльщини розповіли про Державний аграрний реєстр

15.02.2020 / Новини, Статті

Цими днями у Любомлі проходив навчання-семінар з сільськогосподарськими товаровиробниками району під головуванням Людмили Петриканин — заступника керівника департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА.

Про це повідомляє прес-служба Любомльської РДА.

Йшлося, зокрема, про те, що стартує пілотна версія Державного аграрного реєстру за підтримки ЄС. Також заступниця розповіла про переваги реєстру для агровиробників, як він працюватиме.

Державний Аграрний реєстр — це електронна система, що містить достовірну інформацію про виробників сільськогосподарської продукції, та покликана сприяти реалізації державної політики у сфері агропромислового комплексу.

Мета Реєстру зробити взаємодію між державою та сільськогосподарським виробником простою, зручною та прозорою, мінімізувати необхідність безпосередньо контактувати з чиновниками.

Переваги реєстру для агровиробників:

  • спрощений доступ до державної підтримки. Не треба кожного разу подавати інформацію, яка вже міститься в реєстрі – все можна зробити онлайн;
  • можливість отримання з державних реєстрів інформацію про себе в «єдиному кабінеті» та можливість відслідковувати, зокрема в частині зміни правового статусу земельної ділянки; Покращення доступу до банківського кредитування та здешевлення фінансового ресурсу за рахунок наявності інформації про суб’єкта та доручення до державної програми кредитних гарантій. Інформація в реєстрі матиме для банку статус офіційної;
  •  отримання оперативної інформації про державну підтримку та інші аспекти аграрної політики;
  • у сервісі передбачені додаткові функції та сервіси послуг: зробити заявку на приїзд інспектора ДПСС, замовити будь-які довідки та реєстри про себе, повідомляти Держгеокадастр чи будь-які інші реєстри про помилки.

Як працюватиме реєстр?

На першому етапі за допомогою реєстру буде надаватися інформація з Державного земельного кадастру, Реєстру юридичних і фізичних осіб підприємців, Реєстру речових прав, Реєстру тварин.

Реєстр працюватиме за принципом «єдиного вікна». Після реєстрації Реєстр надаватиме користувачу інформацію про нього з всіх державних реєстрів. Зокрема: земельні ділянки у власності та користуванні, зареєстровані тварини.

Також, частину інформації, яка відсутня в державних реєстрах аграрій зможе подавати особисто.

Реєстр буде повноцінним функціоналом, який дасть можливість замовляти державні послуги, які необхідні для ведення сільськогосподарського господарства, з свого особистого кабінету в Реєстрі.

Як можна зареєструватися?

У сервісі можна зареєструватися як самостійно, так і за допомогою оператора:

  • ви можете самостійно за допомогою ЕЦП зайти на сайт www.ar.gov.ua і внести всю необхідну інформацію та зареєструватися;
  • звернутися до Оператора реєстру за допомогою (з собою мати необхідні документи) і вас безкоштовно зареєструють.

В рамках пілотних ОТГ інформація про дату, місце і час зустрічі з виїзною групою операторів реєстру можна отримати на сайтах обласних державних адміністрацій, у голови ОТГ або в інформаційних матеріалах, розміщених у сільських радах.

Увага! На зустрічі з виїзною групою Операторів реєстру можна отримати безкоштовну правову допомогу із земельних питань від кваліфікованих юристів.

Усю необхідну інформацію про реєстр ви можете отримати за телефоном 0800215010 або 1545 або на сайті www.ar.gov.ua

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*