Аеропорту «Бориспіль» варто присвоїти ім’я гетьмана Івана Мазепи – Ігор Гузь надіслав звернення до Кабміну

14.02.2017 / Новини

Аеропорту «Бориспіль» варто присвоїти ім’я гетьмана Івана Мазепи. Такої думки народний депутат України Ігор Гузь.

Відповідне звернення надіслано Міністру інфраструктури України Володимиру Омеляну із проханням взяти до уваги  результати всеукраїнського голосування щодо присвоєння Міжнародному аеропорту «Бориспіль» імені видатної особистості – гетьмана Івана Мазепи та втілити це на практиці.

Про це інформує прес-служба народного обранця.

До відома, з 29 червня до 15 липня 2016 року на офіційному сайті Міністерства інфраструктури Україниhttp://mtu.gov.ua/content/prisvoennya-mizhnarodnomu-aeroportu-borispil-imya-vidatnoi-osobistosti.html кожен міг проголосувати за кандидатуру видатної української особистості.

 «Практика перейменувань найбільших пасажирських аеропортів світу на честь національних героїв є поширеним явищем. І за перейменування на честь гетьмана Івана Мазепи проголосували найбільше – 12768 голосів – уродженця Київщини, який є одним з найбільш видатних військово-політичних діячів в історії України і чиє ім’я є яскравим елементом тогочасної західноєвропейської культури», – йдеться у депутатському зверненні.

Однак, за повідомленнями у ЗМІ, проти перейменування виступили самі працівники українського аеропорту. Мовляв, відповідно до Закону України «Про присвоєння юридичними особами та об’єктами права власності імені (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», ініціатива перейменування  державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» повинне пройти широке громадське обговорення та має бути схваленою трудовим колективом підприємства.

«Вважаю таке рішення  – неприйнятним. З огляду на те, що таку ініціативу підтримала величезна кількість людей. А участь у голосування взяли більш як 44 тисячі осіб. Ігнорувати думку тисяч активних громадян України, перекреслюючи їх позицією колективу окремого підприємства, є неприпустимим!» – наголошує у зверненні Ігор Гузь.

Народний депутат звернувся з проханням до Міністра інфраструктури України винести на розгляд профільного комітету парламенту та Кабміну питання щодо перейменування «Міжнародного аеропорту «Бориспіль» на честь гетьмана Івана Мазепи задля реалізації результатів всенародного голосування.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*