Вівторок, 15 січня 2019,19:55

200 доларів за копії документів: допитали нового свідка у справі Пархомука (ФОТО)

08.02.2018 / Новини

Волинянина, який погодився оформити на себе документи жительки Закарпаття щодо оренди землі в Любомльському районі на Волині, допитали у залі Луцького міськрайонного суду.

Це відбулося сьогодні, 8 лютого під час чергового розгляду справи Миколи Пархомука, екс-голови Любомльської райдержадміністрації. Його звинувачують в отриманні хабара у розмірі 2000 доларів за вирішення «земельного питання».

Нагадаємо, головного свідка Наталію Міненко, яка нібито давала грошову неправомірну вигоду посадовцю з Любомльщини допитали минулого засідання.

До слова, лучанин Олександр Киричук, якого сьогодні допитали в залі суду, є тим самим товаришем, що нібито порекомендував вирощувати лікарські рослини саме на Волині. Зі слів свідка, він познайомився з Наталією Міненко близько 5-ти років тому під час відпочинку на озері Світязь, що в Шацькому районі.

Однак, як з’ясувалося, до нього звернулася Наталія Міненко через те, що екс-голова РДА порадив оформлювати ділянку на жителя Волинської області. Жінка хотіла отримати в оренду 10 гектарів, і їй Микола Пархомук порадив оформити документи на 5-х людей (на одну людину – 2 га).

 «Їй (Наталії Міненко –ред.) знадобилася земля в користування для вирощування лікарської рослини розторопші. Тому була потрібна земля для сільськогосподарського використання. Її вона хотіла орендувати десь в Любомльському чи Шацькому районі. Оскільки Наталія не могла отримати цю землю, то їй потрібні були волиняни», – зазначив у суді Олександр Киричук.

Він повідомив, що пані Наталія попросила його, аби той надав необхідні документи для оформлення оренди землі на його ім’я. Також підтвердив про оформлення документів на п’ятьох людей.

«Щоб отримати 10 гектарів, а треба було саме стільки,  їй потрібно 4-ро чоловік. Попросила ще 4-х людей з Волинської області. Я знайшов своїх знайомих, надав ці документи. Я сказав відразу, що займатися, їздити, вирішувати не буду. Вона підготувала довіреність, щоб могла вирішувати справи від її імені, щоб сама займалася. Вже навесні дізнався, що була така ситуація. Що в неї вимагали хабар. Все знаю лише з її слів», – зазначив Олександр Киричук.

За допомогу у вирішення бюрократичних питань на п’ятьох людей чекала грошова вигода: «Якщо рослина вирощуватиметься, то ми б отримали фінансову вигоду. Про точні суми нічого не говорили, це мала бути сума в районі 200 доларів», – додав свідок.

Під час засідання прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Шкрум оголосив про відвід судді Михайла Квятковського, аргументувавши деякими обставинами, зокрема упередженим ставленням, однак суд цього клопотання не задовільнив.

Наступний розгляд судової справи відбудеться 26-го лютого о 10:00 у Луцькому міськрайонному суді.

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*