Четвер, 21 березня 2019,03:30

11 міст з високим рівнем життя, в яких хочеться залишитися назавжди (ФОТО)

12.06.2018 / Новини, Статті

Міжнародна консалтингова компанія в сфері людських ресурсів Mercer щороку складає рейтинг міст світу за рівнем якості життя.

Для цього аналітики організації виставляють великим населеним пунктам оцінки по 39-ти критеріям: економічні показники, соціальне середовище, ступінь свободи (відсутність цензури та інших обмежень), особиста безпека, розвиток охорони здоров’я, транспортної системи і так далі.

Рейтинг 20182018 City Ranking року виглядає наступним чином:

1. Відень, Австрія

Переваги: інфраструктура, громадський транспорт, банки та фінанси, безпека, культура і вільне проведення часу.

Відень – беззмінний лідер рейтингу Mercer протягом останніх років. Місто розташоване біля підніжжя Альп недалеко від кордонів зі Словаччиною та Угорщиною. Сильна економіка, штаб-квартири ОПЕК і ОБСЄ, резиденція ООН, безліч університетів роблять Відень привабливим з точки зору роботи і навчання. Також великі можливості для відпочинку: Віденська опера, найстаріший в світі зоопарк, музеї, галереї, площі і палаци займуть дозвілля на роки.

2. Цюріх, Швейцарія

Цюріх – один з найважливіших європейських фінансових центрів. Ця галузь забезпечує четверту частину робочих місць в місті. У сукупності з інноваційними, промисловими і IT-підприємствами це дає багато можливостей для працевлаштування.

Цюріх вважається безпечним містом з хорошою екологією. Він порівняно невеликий: населення всього 400 тисяч осіб. Однак тут є все, чого зазвичай чекають від мегаполісу: університети, культурні об’єкти. У Цюріху розташовані штаб-квартири Міжнародної федерації футбольних асоціацій і Міжнародної федерації хокею.

3-4. Окленд, Нова Зеландія

Переваги: високий індекс людського розвитку, тривалість життя, валовий дохід на душу населення.

Окленд – найбільше місто Нової Зеландії, в якому проживає третина населення країни. Тут діє система трудової міграції, в рамках якої роботу можна знайти ще до переїзду зі своєї країни. В Окленді розвинені сільське господарство, обробна і харчова промисловість, туристична сфера.

Це місто найтепліше і найбільш сонячне в Новій Зеландії, а питання екології є пріоритетними в цілому для країни.

3-4. Мюнхен, Німеччина

Мюнхен – великий промисловий і дослідницький центр. Місто чисте та зелене, з добре розвиненим громадським транспортом, багатою історичною і культурною спадщиною. Йому також притаманні такі властиві німецьким містам якості, як розвинена система охорони здоров’я і соціального забезпечення, переважно безкоштовна освіта і низький рівень злочинності.

5. Ванкувер, Канада

Переваги: економіка, транспортна система, екологія.

Ванкувер стабільно знаходиться в топі комфортних для життя населених пунктів. Наприклад, він займає високі позиції в рейтингу кращих міст на Землі від британського The Economist. Це промисловий центр країни з портом, лісозаготівельними, гірничодобувними підприємствами, IT-компаніями.

Транспортна система включає в себе не тільки традиційні наземні способи переміщення, але і пороми. Окремо варто відзначити велодоріжки, що пронизують місто .

6. Дюссельдорф, Німеччина

Переваги: економіка, транспорт, культура, освіта.

У Дюссельдорфі знаходяться штаб-квартири багатьох великих компаній. Наприклад, Henkel, Vodafone, Degussa, Metro AG, WestLB, які досить охоче приймають на роботу кваліфікованих фахівців з інших країн. Чималий внесок у розвиток економіки вносить наявність великого міжнародного аеропорту і виставкового центру.

Як плюси ще можна відзначити розвинену інфраструктуру, безліч музеїв, театрів та галерей, а також м’який клімат.

7. Франкфурт-на-Майні, Німеччина

Переваги: інфраструктура, економіка, транспорт.

За якістю життя Франкфурт-на-Майні мало відрізняється від інших великих міст Німеччини. Тут чисто, розвинена інфраструктура, система охорони здоров’я і соціальна підтримка. Це центр комерції, культури, освіти і туризму. Дуже велика кількість міжнародних компаній, для кваліфікованого фахівця це дає можливість знайти високооплачувану роботу .

У 2001 році Франкфурт був найбагатшим містом Європи з ВВП на душу населення.

8. Женева, Швейцарія

Переваги: економіка, клімат, екологія, транспорт.

У 2014 році в дослідженні Global Liveable Cities Index Женева була названа найкращим містом для життя, обігнавши в рейтингу Сингапур, німецькі та скандинавські міста. Тут морський помірний клімат, поруч знаходяться гірськолижні курорти, розвинений наземний і водний пасажирський транспорт.

У місті позитивно ставляться до іноземців. Саме вони купують 44% нерухомості в Женеві. Це пояснюється і тим фактом, що тут знаходиться багато штаб-квартир міжнародних організацій.

9. Копенгаген, Данія

Переваги: безпека, економіка, соціальна підтримка, інфраструктура.

У 2016 році Копенгаген став другим у рейтингу міст, жителі яких щасливі. 67% респондентів були дуже задоволені життям, і тільки 5% – абсолютно незадоволені. Це пояснюється помірним морським кліматом, розвиненою економікою, високими доходами, чистотою на вулицях, гарною екологією, обширною інфраструктурою для відпочинку.

10-11. Базель, Швейцарія

Переваги: екологія, транспорт, промисловість, культура.

Невелике місто на північному заході країни – центр хімічної і фармацевтичної промисловості зі штаб-квартирами Novartis і Hoffmann-La Roche. Місцеві трамваї є міжнародними і можуть відвезти пасажирів до Франції чи Німеччини. Базель – зелене місто в прямому і переносному сенсі: тут багато рослинності і велика увага приділяється екології.

10-11. Сідней, Австралія

Переваги: економіка, інфраструктура, клімат.

Найбільше місто Австралії знамените перш за все будівлею місцевої опери. Але культурні об’єкти – це не єдине, що робить життя тут комфортним. У місті розташовуються понад 90 штаб-квартир банків і понад 500 регіональних офісів міжнародних компаній. Щорічно населення Сіднея поповнюється за рахунок мігрантів, тому це мультикультурне місто з високим рівнем толерантності.

Джерело:lifehacker

Читайте також:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*